Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2018 12:50
vyšetřování nehody

Smrt čtyř lidí na Písecku: Kamion vjel z vedlejší osobáku do cesty

Zdroj: TV Nova

Více než šest hodin byla uzavřená hlavní silnice mezi Strakonicemi a Prahou po tragické dopravní nehodě, která si vyžádala si 4 mrtvé a jednoho zraněného. Nehodu nejspíš zavinil řidič nákladního auta, který nedal přednost v jízdě.

Nehoda se stala ve čtvrtek po třetí hodině odpoledne na sjezdu z dálnice D4 u obce Drhovle na Písecku. Osobní vůz, ve kterém v tu chvíli jeli 4 lidé, v plné rychlosti narazil do nákladního auta. Náraz byl tak silný, že utrhl náklaďáku kabinu.

 

Auto zůstalo po nárazu úplně zdemolované. Hasiči se snažili ještě jednu spolujezdkyni oživit. Bohužel marně. "Strakoničtí hasiči zde byli jako první a pokoušeli se resuscitovat jednu osobu," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

Řidič náklaďáku, který pravděpodobně tragickou nehodu zavinil, utrpěl jen lehká zranění. Alkohol u něj policisté dechovou zkouškou vyloučili. "Řidič nákladního vozidla jel ve směru ze Strakonic na Prahu a při odbočování vlevo se střetl s protijedoucí Octavií," řekla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.

 


 

Jestli šofér protijedoucí vůz přehlédl, nebo se domníval, že odbočit stihne ukáže až další vyšetřování. Zřejmě ale bude obviněn z usmrcení z nedbalosti. Hlavní silnice mezi Prahou a Strakonicemi byla uzavřena více než šest hodin. "Hasiči museli řešit vyteklé provozní kapaliny," řekla mluvčí hasičů.

 

Další tragická nehoda se stala v pátek ráno u Přerova na Olomoucku. Střet s kamionem nepřežil 42letý řidič osobního auta.

 

Záběry z místa nehody: 


 

Vladimír Hoť, sei TN.cz