umrzli pod vrcholem

Smrt Čechů v Tatrách je záhadou: Od záchrany je dělilo jen pár minut

Téma:

Smrt dvou českých turistů v Nízkých Tatrách halí záhada. Muž a žena nejspíš podlehli vyčerpání a umrzli. Záchranáři z horské služby nechápou, proč si dvojice nepřivolala pomoc, od horské chaty je přitom dělilo jen několik minut chůze.

Skialpinisti se v sobotu vydali na túru z Čertovice a mířili na vrchol Chopoku. Minuli Štefánikovu chatu, do cíle už ale nedošli. Bezvládná těla 47leté ženy z Prahy a 60letého muže z Pardubic našli v neděli kolem poledne polští turisté.

 

GALERIE: Smrt Čechů v Nízkých Tatrách

1
/
6
Zdroj: hzs.sk
Smrt Čechů v Nízkých Tatrách - 6

 

Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, ani jednomu z nich už ale nedokázali pomoct. Těla turistů svezli částečně na lyžích a částečně lanovkou do Bystré. Odtamtud putovala na pitvu do nemocnice v Bánské Bystrici. Teprve potom bude jasné, jak dvojice zahynula. Co přesně se pod vrcholem stalo, budou teď zjišťovat kriminalisté, kteří už zahájili trestní stíhání pro usmrcení.

 

 

Ani sami záchranáři netuší, co se mohlo nahoře stát a proč si dvojice nepřivolala pomoc. Podle nich byla na plánovanou túru přiměřeně vybavena. Od Kamenné chaty, která se nachází nedaleko vrcholu, je podle mapy dělilo maximálně několik minut.


 

mom TN.cz