tragédie ve volyni

Smrt chlapce (†13) na letním táboře: Na nůž prý upadl náhodou

Téma:

Hra s nožem a souhra nešťastných okolností zřejmě mohou za smrt chlapce, který trávil prázdniny na letním táboře ve Volyni. V noci na pátek údajně zemřel po zásahu nožem do krku.

Informace o možné šikaně nebo zavinění dalších osob policie prověřuje, ale odmítá je komentovat. Oficiálně uvádí, že šlo o nešťastnou náhodu. Šikanu popírají i účastníci jiných turnusů tábora, kteří o události diskutují na  jeho facebooku.

 

Svěřenci, kteří byli na táboře v oddílu s chlapcem, odjeli hned po události. Poslední účastníci opustili areál právě dnes. Dospělí i dětští účastníci měli zakázáno o neštěstí hovořit. "Nemůžeme o tom mluvit. Máme to zakázaný od hlavního vedoucího i od policie, podepisovali jsme nějaký papíry," shodovali se ve výpovědích.

 

Podporu organizátorům vyjdařují i rodiče dětí. Tábor by se měl příští rok opakovat. Letní tábor ve Volyni navštěvují hlavně děti, kteří hrají počítačové hry. Setkávají se mimo jiné i s takzvanými youtubery, se kterými se učí například natáčet videa. Umisťují je pak na sociální sítě. Právě ty dnes zahltily různé verze, jak se vše odehrálo. Podle některých šlo o nešťastnou náhodu a vylučují, že by chlapci někdo pomohl.

 

 

"Vzhledem k okolnostem případu, taktickým způsobům, věku osoby nebudeme uvádět ani v budoucnosti žádné konkrétní informace," byl stručný mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

 

Chlapci mělo údajně být teprve třináct let. Je obvyklé, že takhle staří kluci mají u sebe nože. Jenže právě ty se mohou při neopatrné hře stát smrtící zbraní. Proto organizátoři tábora s několikaletou tradicí kvůli neštěstí nevylučují, že přijmou nová opatření.

 

"Pokud nám bude něco našemi bezpečnostními poradci doporučeno, samozřejmě vyhovíme," řekl vedoucí tábora Jiří Fiala. Policie prý nebude komentovat ani to, jak se chlapec k noži dostal.

Související témata:
TN.cz / ych