usmrcení z nedbalosti

Smrt chlapce (†6) v Alpách: Rakouská policie obvinila matku (42)

Hana Mikulková
Hana Mikulková
24.2. 2020 13:33
Téma:

Rakouská policie obvinila českou matku šestiletého chlapce, který zemřel po pádu při sestupu z rakouské hory Drachenwand u jezera Mondsee. Dvaačtyřicetiletá žena čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti.

Podle rakouského zpravodajského webu Kurier policie vyslechne i partnera ženy a jejich kamaráda, kteří absolvovali náročnou horskou túru s matkou a jejím synem. Údajně je možné, že budou také obviněni, nyní jsou však vyslýcháni jako svědci. Policie nařídila soudní pitvu.

 

Čtyřčlenná skupina se vydala na vrchol hory Drachenwand v sobotu kolem půl 11 dopoledne. Na místo však dorazila až kolem páté hodiny odpoledne. Začala se vracet, až když se stmívalo. 

 

 

Matka nevěděla, kam chlapec přesně spadl. "Horští záchranáři nejprve vyšplhali ke skupině a vklouzli dolů do rokle. Tam chlapce také našli. Jelikož nebylo možné na místo dostat helikoptéru, horská záchranná služba se spojila s pohotovostním lékařem. Resuscitace však nebyla úspěšná," uvedl rakouský zpravodajský portál Kleine Zeitung.

 

Pomoc horských záchranářů turisté na náročné trase využívají pravidelně. "V mnoha případech jsou to vyčerpaní lidé, kteří si již nemohou důvěřovat nebo už nemohou pokračovat. Každý rok zemřou asi tři turisté," řekl vedoucí záchranné akce Heinz Hemetsberger.
 

Související témata:
TN.cz