Sledovaný případ

SMRT Elišky z Klášterce: Kalužíka už brzy čeká soud! VÍME KDY

Přesně za měsíc začne jeden z nejsledovanějších soudních procesů tohoto roku. Před krajským soudem v Ústí nad Labem stane Roman Kalužík. Podle obžaloby loni v září znásilnil a zavraždil devítiletou Elišku z Klášterce nad Ohří. Kalužíkovi hrozí až doživotní trest vězení.

Roman Kalužík se podle obžaloby dopustil jednoho z nejhorších trestných činů. Měl znásilnit a zavraždit malou holčičku, svou neteř. V polovině dubna se postaví proti žalobci, který pro něj požaduje co nejpřísnější potrestání.

 

"Hlavní líčení je nařízeno na 14. až 16. dubna a paní předsedkyně senátu zatím nepředpokládá vyloučení veřejnosti," uvedla mluvčí ústeckého krajského soudu Ústí nad Labem.

 

To je u takového případu vzácné. Pokud je obětí dítě, soudy většinou probíhají za zavřenými dveřmi a veřejnost se dozví pouze to, jaký padl verdikt. "Jako obviněný ve věci nevypovídal, posun v tomto směru byl učiněn, trestnou činnost doznal," nechal se slyšet před časem dozorující žalobce František Stibor.

 

 

Kalužíkovi u soudu hrozí výjimečný trest, to znamená 25 až 30 let, případně by mohl rozšířit seznam doživotně odsouzených.

 

Vražda Elišky v září otřásla celou zemí. Kalužík si podle obžaloby na holčičku počkal před školou. Pak ji odvedl do lesa za městem, kde ji znásilnil a uškrtil. Když pak Elišku celé město hledalo, šel se přesvědčit, jestli je skutečně mrtvá.
Na Kalužíka byla vypracována řada odborných posudků, pokud soud nenařídí jejich doplnění, mohl by rozsudek padnout už 16.dubna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ZRŮDA: Matka pět let trávila svého syna, aby získala pozornost na Facebooku. Zabila ho

Hvězdy, které nás opustily moc brzo. Zemřely zbytečnou a bizarní smrtí!

TN.cz / TV Nova / Martin Kočárek