Smutná zpráva

Smrt Maciuchové šokovala kolegy! Byla první dámou herecké scény, řekla Žilková

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:27
27.1. 2021 11:45
Téma:

Smutná zpráva o úmrtí herecké legendy Hany Maciuchové zasáhla celé Česko. O hereččiných zdravotních problémech se mnoho nevědělo, právě proto její náhlý odchod šokoval i řadu kolegů z branže. Ti na ni vzpomínají jako na velkou herečku a úžasného člověka.

Hana Maciuchová zemřela v úterý ve věku nedožitých 76 let. Její smrt zasáhla nejen fanoušky, ale také její kolegy. "Je to šok. Zpráva mě hodně ranila. Strávila jsem s Haničkou mnoho času v Divadle na Vinohradech. Byla to úžasná dáma a skvělá herečka a kolegyně,“ řekla pro TN.cz známá herečka Kateřina Brožová.


Zpráva o úmrtí zasáhla také herečku Veroniku Žilkovou, která si s Maciuchovou zahrála nejen v divadle. "Byla úžasná. Koukala jsem na ni jako na obraz. Byla to první dáma české herecké scény. Měla kolem sebe zvláštní atmosféru a velmi podmanivý hlas,“ popsala Žilková.

 

Celý rozhovor s herečkou Veronikou Žilkovou si poslechněte zde:Hana Maciuchová bojovala se zákeřnou nemocí, té však nakonec podlehla. "Věděli jsme v divadle o boji, který Hana sváděla poslední roky se zákeřnou nemocí, a všichni jsme jí drželi palce,“ stojí ve vyjádření vinohradského divadla.

 


S láskou na profesorku Miriam Hejlovou vzpomíná také její bývalý herecký partner Rudolf Hrušínský mladší, který v Ulici ztvárnil oblíbeného pana Peška. "Několik let jsme spolu v Ulici hráli. Byla to skvělá herečka a úžasný člověk,“ zavzpomínal Hrušínský. Přehled hereččiných nejslavnějších rolí naleznete v tomto článku.

 

Takto na herečku vpomíná Hrušínský:

 

Hanu Maciuchovou si můžete dnes připomenout na stanici Nova GOLD, kde od 20:00 vysíláme film Zlatá muška, který navazuje na dění v seriálu Ulice. Na portálu VOYO se pak podívejte na legendární Samotáře, kde Hana Maciuchová hrála matku hlavní hrdinky.

 

"Paní Maciuchová byla noblesní, krásná dáma. To, čím se proslavila, bych nazval zdařilou nadsázkou a stylizací,“ napsal na twitteru režisér Jan Hřebejk.


Ztrátu Maciuchové oplakali také v Olomouci, odkud herečka pocházela. Byla navíc patronkou ZŠ a MŠ Olomouc Svatoplukova. "Odletěl náš anděl, patron naší školy, paní Hana Maciuchová. Děkujeme jí za podporu i povzbuzování. Věříme, že nám bude fandit dál, pouze z jiného místa,“ napsalo vedení školy na svůj web.

 

Kondolenční kniha

Zemřela Hana Maciuchová

14:32
Zdena
Je mi to moc líto že odešla úžasná, báječná žena a skvělá herečka, odešla právě v den mých narozenin a to víc mě to zasáhlo
12:35
Eva Škudrnová
Upřímnou soustrast celé rodině a kolegům skvělé herečky nezapomeneme
21:19
Upřímnou soustrast rodině a všem přátelům této skvělé dámy.
Líbila se mi, už v Chalupářích a mnoha dalších rolích nejen v TV, ale i na divadle. Ovšem "Španělé v Praze" kde hrála po boku svého milovaného Jiřího byl nezapomenutelný zážitek. Druhý takový byl při osobním setkání.
Tak skvělou bytost potkává člověk málokdy. Haničko nezapomenu.

 

Připomeňte si hereččiny nejznámější role v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz