Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šílené!

Smrt páru v Egyptě: Hygienici v hotelu našli nebezpečné bakterie!

Pláž v Hurghadě
Zdroj: isifa.com
Hurghada. Ilustrační foto.

Poté, co ve čtyřhvězdičkovém egyptském hotelu zemřeli v srpnu dva Britové, se na místo vydali hygienici - a nestačili se divit. V hotelu totiž objevili zvýšené množství bakterií E. coli a stafylokoka.

Speciální prošetření hygienických podmínek v hotelu Steigenberger Aqua Magic, kde britský pár pobýval, si objednala cestovní kancelář Thomas Cook. Ta Britům dovolenou zajišťovala.

 

Přestože však kontroloři našli na místě výrazně zvýšené množství bakterií, oni ani další vyšetřovatelé nevěří, že je toto zjištění jakkoliv spojené se smrtí páru. Ta tak zůstává stále záhadou, informoval britský web The Sun.

 

Nicméně po pobytu v hotelu si desítky lidí stěžovaly na zdravotní problémy, se kterými by už výskyt bakterií spojený být mohl. Podle jejich slov se totiž jednalo o otravy z jídla, ve kterém se například E. coli může vyskytovat, pokud jídlo není správně uskladněné nebo tepelně zpracované.

 

 

Podle cestovní kancelář se musely hygienické podmínky v hotelu změnit už letos v dubnu, odkdy začali klienti hlásit problémy a někteří dokonce skončili v nemocnici. Zdravotní problémy zažila na dovolené ve stejném hotelu i jedna rodina z Česka.

nor TN.cz