Trpěla depresemi

Smrt v královské rodině! Sestra královny spáchala sebevraždu

Sestra nizozemské královny se oběsila - 1
Zdroj: Profimedia
Inés se stala kmotrou nejmladší dcery královny Maximy
Téma:

Mladší sestra nizozemské královny Maximy si zřejmě vzala život. 33letou Inés Zorreguietovou našli mrtvou v jejím bytě v Buenos Aires, měla se oběsit. Podle některých médií trpěla depresemi, o sebevraždě psala ve své diplomové práci.

Agentinští vyšetřovatelé uvedli, že bezvládné tělo Inés objevili její matka a přítel, který zavolal záchranku. Mladší sestře nizozemské královny už ale nebylo pomoci. Podle policistů nic nenasvědčuje násilnému vniknutí ani činu, píše portál BBC.

 

Inés se měla podle argentinských médií oběsit, přesnou příčinu smrti určí ale až nařízená soudní pitva. 33letá Zorreguietová údajně trpěla depresemi a také poruchou příjmu potravy. Před šesti lety strávila několik týdnů v léčebně.

 

Členka královské rodiny vystudovala psychologii, ve své diplomové práci se zabývala sebevraždami žen. Právě oběšení podle britského deníku Daily Mail vyhodnotila jako nejefektivnější způsob, jak si vzít život.

 

 

GALERIE: Sestra nizozemské královny spáchala sebevraždu

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Sestra nizozemské královny se oběsila - 5

 

Nizozemská královna Maxima si se sestrou byla velmi blízká. Podle královského paláce je ze smrti Inés "velmi šokovaná a velmi smutná". Zrušila všechny oficiální akce včetně státních návštěv, které vykoná král Vilém-Alexander bez ní.

 

 

 

Maxima už odletěla do Argentiny, aby byla nablízku truchlící rodině. Královna z latinskoamerické země pochází, její otec byl ministrem zemědělství v době tvrdé diktatury. To také před svatbou Maximy a Viléma způsobilo obrovský poprask.

 

Inés šla pozdější nizozemské královně na svatbě za družičku. Stala se také kmotrou její nejmladší, jedenáctileté dcery princezny Ariane. Pracovala jako psycholožka pro argentinské ministerstvo sociálních věcí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz