NOČNÍ SMRŤÁK

Smrtelná dopravní nehoda v Kaplici! Policisté hledají svědky

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Aktualizováno 12:51
4.1. 2021 12:33
Téma:

Tragickou nehodu, při které zemřel po srážce s autem chodec, vyšetřuje od nedělního večera policie. Nehoda se stala v části Kaplice – Nádraží u Českého Krumlova. Policie žádá řidiče, kteří mají v autech kamery a v době srážky místem projížděli, aby se ozvali.

Okolnosti nehody, při které v neděli večer zemřel muž středního věku po srážce s autem v Kaplici, jsou podle policie nejasné. Muž mohl prý jít po kraji silnice, nebo v ní přímo stát, anebo ji, v místě kudy auto projíždělo, přebíhat. Jedná se o první nehodu v letošním roce, při které zemřel chodec.


Ani závěr roku se bez tragických srážek aut s chodci neobešel. Vánoční svátky skočily smrtí 24letého mladíka, kterého kolem desáté hodiny večer na přehledném úseku srazilo auto u Třeboně. Srážce přitom mohly podle policie zabránit reflexní prvky, díky kterým by řidič mladíka mohl vidět.

 

"Upozorňujeme, aby lidé v žádném případě nepodceňovali nošení reflexních prvků. Podle dlouhodobých statistik nejvíce chodců totiž umírá právě v listopadu, prosinci a v lednu," sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

 

 

V tomto období je totiž snížená viditelnost. Hlavní příčinou tragických srážek je podle policie nejčastěji to, že chodec náhlé vstoupí do vozovky z chodníku, anebo přechází mimo přechod.

 

Ročně při dopravních nehodách přijde o život okolo devadesáti chodců. Až pětina z nich zemře právě na přechodu pro chodce. Oběti takových srážek ve většině případů drželi v ruce mobilní telefon.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz