proč?

Smrtelný pád Kristýny (14) v Kladně: Byla za tím nešťastná láska?

ilustrační foto
Téma:

Proč zemřela Kristýna (14) z Kladna? V pondělí večer ji našli ležet pod okny domu, kde bydlela. Pomoc už byla marná. Policie sice stále pracuje s verzí, že dívka vypadla z okna, ale podle všeho si na život sáhla nejspíš sama.

Nešťastná náhoda a pád nebo sebevražda. To jsou dvě nejpravděpodobnější verze pondělní tragédie ve Vašíčkově ulici na Kladně. Kolem deváté večer tam po pádu z okna v sedmém patře zemřela čtrnáctiletá Kristýna. Nepomohla ani rychlá první pomoc, kterou jí lidé podle pokynů operátorky tísňové linky dávali.

 

Proč ale mladá dívka zemřela? Blesk vypátral, že je pravděpodobnější variantou sebevražda. Dívka totiž dopadla až zhruba pět metrů daleko od domu. Co bylo ale důvodem k tomu, aby si sáhla na život?

 

 

Blesku pátral v okolí dívky a tvrdí, že mohla mít dva důvody: nešťastnou lásku nebo to, že přišla o kontakt s kamarády ze školy. Kristýniny rodiče se totiž přestěhovali do Kladna a Kristýna přišla o kamarády.

 

 

Policie k případu neposkytuje žádné bližší informace, pouze shrnuje fakta - že vyšetřuje úmrtí nezletilé dívky. Ani sousedé dívku a její rodiče příliš neznají. "Moc je neznám, jelikož tu bydleli teprve dva měsíce a ten byt byl nájemní. Já jsem se to dozvěděl až ráno, ale ani v domě jsem neslyšel nic k tomu, proč by se to mohlo stát. Rodinu téměř nikdo neznal,“ popsal redaktorovi Blesku jeden ze sousedů.

 

Před základní školou v Libušíně, kam dívka docházela do deváté třídy, vlaje černá vlajka. Tamní schody před školou děti pokryly svíčkami a vzkazy Kristýně.

tn.cz / gar