Žhář chtěl zahladit stopy

Smrtící požár v Kalifornii měl zakrýt vraždu ženy

Rozsáhlé požáry v Kalifornii v roce 2020
Zdroj: Profimedia
Petr Barták
Petr Barták
30.4. 2021 1:34
Téma:

Rozsáhlý požár v severní Kalifornii v roce 2020, při kterém přišli o život dva lidé, byl podle zjištění vyšetřovatelů založen úmyslně ve snaze zakrýt vraždu ženy. Podle CNN to ve středu na tiskové konferenci oznámil šerif okresu Solano Tom Ferrara.

Při požáru v Markley, který vypukl 18. srpna 2020 v oblasti Stebbins-Cold Canyon poblíž jezera Berryessa zemřeli dvaaosmdesátiletý Pouglas Mai a čtyřiašedesátiletý Leon "James" Bone. Oba muži zahynuli ve svých domech vzdálených několik mil od jezera.

 

Požár v Markley se později spojil s požárem v Hennessey, aby se později připojily k dalším ohniskům, které v konečném důsledku zabily šest lidí, spálily 363 220 akrů země a zničily téměř 1500 budov v okresech Sonoma, Lake, Napa, Yolo a Solano. Tato katastrofa se stala pátým největším požárem v historii Kalifornie.

 

 

O měsíc později policisté zatkli ve Vacaville v Kalifornii podezřelého Victora Serritena za vraždu dvaatřicetileté Priscilly Castrové, jejíž ohořelé tělo bylo nalezeno v oblasti, kde požár vypukl.

 

"Na základě rozsáhlého osmiměsíčního vyšetřování se domníváme, že Serriteno úmyslně založil požár v Markley ve snaze zakrýt tento zločin. Dnes ráno šerifovi detektivové zatkli Serritena pro další obvinění, včetně vraždy a žhářství," řekl šerif okresu Solano Tom Ferrara na středeční tiskové konferenci.

 

 

Policie uvedla, že poškozená měla 16. srpna schůzku s devětadvacetiletým Serritenem. Od té doby jí nikdo neviděl a nepodala o sobě žádnou zprávu. Její auto bylo následně nalezeno opuštěné dva dny po její schůzce s podezřelým Serritenem. Detektivové použili mobilní záznamy a další data, která nakonec vedla k nalezení jejího těla.

 

Okresní prokurátor okresu Solano Krishna Abrams ve středu oznámil, že Serriteno je také obviněn z dalších dvou vražd se zvláštními okolnostmi a obviněním ze žhářství, včetně žhářství během výjimečného stavu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz