poslední rozloučení

Smuteční obřad: Lidé se loučí se starostou dobrovolných hasičů

Téma:

Před necelými dvěma týdny náhle zemřel dlouholetý starosta sdružení dobrovolných hasičů České republiky Karel Richter. Poslední rozloučení se koná od 14:00 ve velké síni krematoria v Praze - Strašnicích.

Nejen hasiči se v úterý odpoledne přišli do pražských Strašnic rozloučit s kolegou a přítelem Karlem Richterem, který náhle skonal před necelými dvěma týdny.

 

"S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dnes 18. 8. 2018 v odpoledních hodinách náhle zemřel starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Karel Richter. Čest jeho památce," informovalo Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezka.

 

Karel Richter byl starostou sdružení 18 let, tuto funkci vykonával až do konce svého života. Do velké síně krematoria Strašnice se s ním ve dvě hodiny odpoledne přišlo rozloučit velké množství lidí.

 

GALERIE: Rozloučení s šéfem dobrovolných hasičů Karlem Richterem

1
/
6
Zdroj: AKTU.cz
Rozloučení s šéfem dobrovolných hasičů Karlem Richterem - 1

 

Richter vstoupil do sboru dobrovolných hasičů v rodných Kylešovicích už v dětství, byl vzdělaným odborníkem v oblasti protipožární techniky a bezpečnosti průmyslu. V roce 1992 nastoupil do funkce vedoucího a později ředitele Kanceláře SH ČMS, v roce 2000 byl poprvé zvolen starostou sdružení.

 

 

"Aktivně se zapojoval nejen do práce vyplývající z jeho funkce, ale byl činný také v Českém národním výboru CTIF a ve Sboru dobrovolných hasičů Braník. Za svoji dlouholetou a obětavou práci byl mnohokrát oceněn českým hasičstvem i na mezinárodním fóru. V roce 2011 mu byl udělen titul Zasloužilý hasič. Byl ženatý, měl dvě dcery a pět vnuček," informuje sdružení ve smutečním oznámení.
 

klma TN.cz