Museli ji utratit

Smutek v plzeňské zoo. Uhynula známá velbloudice Josefína

Uhynulá velbloudice Josefína
Zdroj: Facebook/ ZOO Plzeň
Téma:
zoo

Plzeňská zoo přišla o jedno z nejznámějších zvířat. Kvůli totálnímu selhání ledvin museli veterináři utratit 22letou velbloudici Josefínu. Zoologická zahrada událost oznámila se zpožděním, zvíře uhynulo už 13. června.

Josefína byla prvním odchovaným velbloudem v Zoo Plzeň. "Během svého života odchovala dvě mláďata a udělala radost spoustě dětí. Dlouhá léta totiž vozila děti na svém hřbetě jako velvyslanec svého druhu. Řada dnes již dospělých návštěvníků má ty nejhezčí vzpomínky ze zoo spojené právě ze setkání s Josefínou," uvedla plzeňská zooložka Miroslava Palacká v dojemném vzkazu pro veřejnost na facebooku Zoo Plzeň.

 

V posledních letech už byla Josefína méně aktivní. Také na to měla věk - byla jedním z nejstarších savců v zahradě. Návštěvníci se s ní ale stále mohli setkat během komentovaného krmení. Letos na jaře se u ní bohužel objevily první zdravotní komplikace.

 

 

"Vždy trochu obézní Josefína začala nenadále velmi rychle hubnout a postupně přestala přijímat potravu. Při vyšetření krve bylo odhaleno totální selhání ledvin. Veterináři ihned nasadili léky a infuze, ale její stav se horšil a my se museli rozhodnout k jejímu utracení. Při pitvě a následném histologickém vyšetření bylo odhaleno mnoho dalších neléčitelných onemocnění spojených prakticky se všemi vnitřními orgány," vysvětlila příčinu úmrtí Palacká.

 

 

Že byla Josefína v plzeňské zoo opravdu populární, dokazují i dojemné komentáře na facebooku, kde lidé sdílí i několik let staré fotografie se známou velbloudicí.

nor TN.cz