Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2018 17:31
Skoro se nevešli do sálu

Smutek v Ulici! Herci se loučili s kolegou Julkem Neumannem (†65)

Poslední rozloučení s hercem Juliem Neumannem
Zdroj: Profimedia

České osobnosti se v úterý rozloučily s hercem Juliem Neumannem, který zemřel minulý týden ve věku 65 let. Na pohřeb dorazily důležité osobnosti včetně Julkových hereckých kolegů z Ulice.

Přestože měl Neumann za svou kariéru spíše menší filmové role, dostalo se mu pohřbu s poctami, píše Blesk na svém webu.

 

Do krematoria v pražských Strašnicích dorazily i takové osobnosti jako jsou Jiří Lábus, režisér Arnošt Goldflam nebo Rostislav Novák starší i mladší, kteří jsou známí ze seriálu Ulice jakožto Luboš Mareček a Jáchym Vršovický. Hostů bylo dokonce tolik, že se ani nevešli na lavice v obřadní síni.

 

110

GALERIE: Poslední rozloučení s hercem Juliem Neumannem

Zdroj: Profimedia

Poslední rozloučení s hercem Juliem Neumannem - Arnošt Goldflam

Hodnocení:

 

Neumann se narodil 22. dubna 1953. Mezi jeho předky patřili herci a básníci, jako například Stanislav Kostka Neumann. Vystudoval herectví na DAMU a v roce 1975 se stal členem souboru Ypsilonky, to ještě když divadlo sídlilo v Liberci.

 

V osmdesátých letech emigroval z Československa do Velké Británie, kde se stal redaktorem rozhlasové stanice BBC. V devadesátých letech se vrátil a začal opět spolupracovat s Ypsilonkou.

 

 

Herec si zahrál číšníka v nováckém seriálu Ulice, menší role si střihl i ve filmech Síť na bludičku (1983), Den pro mou lásku (1976) nebo Milenci v roce jedna (1973).

nor TN.cz