tragické období

Smutná zpověď Dalibora Jandy: Zabil se mi syn, někteří mi to přáli!

Zpěvák Dalibor Janda promluvil o nejbolestivějších chvílích života - sebevraždě svého syna. Co ho v té době drželo nad vodou a jak se na tragédii dívá s odstupem více než 15 let?

Dalibor Janda alias hurikán - kluk z Moravy, který před lety přišel do Prahy, aby dobyl svět a stal se slavným. A to se mu skutečně podařilo. Dnes je z něj úspěšných zpěvák a dokonce trojnásobný držitel Zlatého slavíka. Jenže ani on to neměl v životě jen růžové.

 

 "Z Moravy jsem odešel za dobrodružstvím do Prahy. Myslel jsem, jak hned budu slavný. A pak jsem čtyři roky makal na letišti, abych se uživil," říká Dalibor Janda. Nikdo údajně nevěděl, že se živí tímto způsobem.

 

Janda také vzpomíná, jak třináct let zpíval po kavárnách. "Když jsem pak s prvním singlem přijel za mámou, byla z toho úplně vyděšená. Ona měla před očima jen Gotty a Vondráčkové. Znáte to. Tam jste na vesnici," vypráví zpěvák. Teď je jejich kolegou a sen, který měl už od první třídy - stát se zpěvákem - si tak splnil.

 

V roce 2003 se skokem z Nuselského mostu připravil o život jeho syn Dalibor, bylo mu pouhých 21 let. Zpěvák dodnes netuší, co syna k zoufalému činu vedlo. Přiznal ale, že to bylo jedno z nejtěžších období v životě.

 

 

"Jsou léta, kdy se člověku daří. Nejdřív vám nikdo nevěří, pak dostanete slavíka, přeskočíte lidi v hitparádách a oni vás pak už ani nezdraví, protože vám závidí. Máte pocit, že se všechno daří, že je všechno dobrý. A pak se vám stane, že přijdete o syna. I v naší branži byli lidi, kteří mi tyhle věci přáli. Česká povaha je někdy děsivá," svěřil se Janda v rozhovoru.

 

Po úmrtí syna to pro zpěváka nebylo jednoduché období. "Tehdy jsme netušili, jak naše dopadne naše manželství. Dcera Jiřina nás asi udržela, že jsme zůstali spolu," prozradil.

 

Dalibor je dnes v důchodu, ale pořád vystupuje před natřískanými sály. S kapelou a někdy i dcerou Jiřinou vystupují v česku i za hranicemi. Podlehl také sociálním sítím a je tak fanouškům ještě blíž. "Je to taková zábava, ten facebook," dodává Janda.

 

 

Ženy mu prý dávají i nemravné návrhy. "Co bych to byl za populárního zpěváka, kdybych nedostal návrh," říká Janda s úsměvem. Jestli jeho manželka nežárlí, ale neprozradil. Novináře odkázal, ať se zeptají jí.

 

S manželkou se Dalibor Janda potkal na letišti, když uklízeli dráhu před odletem letadla. No a už je tomu 38 let. Ze začátku si manželka prý těžce zvykala na velký zájem fanynek, ale vždy za svým mužem stála. A když už nějaká rozepře nastane, Dalibor se uchýlí do své zahrádky.

 

Celý rozhovor s Daliborem Jandou najdete v pořadu Život ve hvězdách.

 

mom, pan TN.cz