Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2018 23:05
smutná zpráva

Smutná zpráva pro fanoušky agenta 007, zemřela první bondgirl

Eunice Gaymanová a Sean Connery
Zdroj: Profimedia

Nejen fanoušky Jamese Bonda zastihla v sobotu velmi smutná zpráva, ve věku devadesáti let zemřela britská herečka Eunice Gaysonová, která se proslavila jako první bondgirl. Zazářila po boku Seana Conneryho v prvním filmu s Jamesem Bondem Dr.No.

Eunice Gaysonová si v bondovce Dr.No zahrála Sylvii Trenchovou, hrála také v dalším filmu s Jamesem Bondem s názvem Srdečné pozdravy z Ruska.

 

V roli Sylvie Trenchové pomohla stvořit ikonickou frázi, při které se James Bond představuje. Gaysonová popsala, že ale scéna neprobíhala vůbec hladce, jelikož Sean Connery několikrát větu spletl a místo "Bond, James Bond" vycházely věci jako "Sean Bond" nebo "James Connery", uvádí portál BBC.

 

Eunice Gaysonová zemřela v pátek 8. června v úctyhodném věku 90 let. I když na stříbrném plátně následně neprorazila, fanoušky díky svému působení po boku agenta 007 měla po celém světě.

 

 

Britská herečka se narodila v Surrey v roce 1928, během svého života si zahrála několik rolí, před bondovkami hrála například v Pomstě Frankensteina. Objevila se také v několika klasických televizních seriálech.
 

TN.cz
Reklama