Covid-19 u zvířat

Smutná zpráva z USA! Zemřel první pes nakažený koronavirem

Německý ovčák
Zdroj: Mediafax
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Rodina z Long Islandu v New Yorku oznámila smutnou zprávu. Zemřel jejich milovaný pes Buddy. Jedná se o prvního hafana ve Spojených státech, který měl pozitivní test na koronavirus.

Podle informací zemřel německý ovčák 11. července po tříměsíční nemoci. Pejsek se s největší pravděpodobností nakazil od svého páníčka, kterému na jaře vyšel pozitivní test na Covid-19.


Lékařské záznamy potvrdily, že Buddy měl také lymfom. To by vysvětlovalo příznaky, které měl před svou smrtí. "Není však jasné, zda zvíře zemřelo kvůli rakovině, kterou pouze koronavirus umocnil, nebo zda právě virus u pejska vyvolal onemocnění,“ píše CNN.

 


Přibližně v dubnu začal mít Buddy problémy s dýcháním a byl velmi letargický. Jeho majitel Robert Mahoney se po pár týdnech dohodl s veterináři, že provedou testy na koronavirus. Ty byly pozitivní. Přestože to vypadalo, že se pes uzdraví, jeho stav se následně velmi zhoršil.


"Vypadalo to, že zvrací své vnitřnosti. Věděli jsme, že mu už nedokážeme pomoci. On však chtěl žít,“ popsala smutnou událost manželka Mahoneyho Allison.


Po konzultaci s veterinářem se poté rodina rozhodla psa uspat. Až dosud nebyla Buddyho identita zveřejněná. Tisková zpráva na začátku června, kterou vydalo americké ministerstvo zemědělství, pouze odhalovala mimo jiné plemeno, stav zvířete a pravděpodobný zdroj přenosu viru.


Rodina je ze ztráty milovaného mazlíčka velmi smutná. "Milovali jsme ho. Přinášel nám radost do života. Nemohu tomu, co se stalo, uvěřit,“ dodala Allison.

TN.cz