Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

KONCERT NEONACISTŮ

Náckové budou zase na suchu. Vesnička zakázala pití alkoholu

Neonacisti v Německu
Zdroj: Profimedia

S největší pravděpodobností si návštěvníci koncertu neonacistických kapel v durynském Themaru o víkendu nedají ani kapku alkoholu. Možná se tak bude opakovat událost z konce července z festivalu ve východosaského Ostritzu, kde se s nimi místní vypořádali po svém.

Netradiční dvoudenní festival začne v pátek. Podle německé televize n-tv bude během prvního dne povolené pivo s obsahem s maximálně  2,7% alkoholu. Ovšem v sobotu už bude přísný zákaz konzumace jakéhokoliv alkoholu, i proto zde nebudou otevřeny žádné stánky s pivem. Radní tento krok vítají, ale zatím se nevyjadřují k tomu, zda opět lidé vykoupí veškeré pivo v okolních obchodech a bude se tak nedávný incident opakovat.

 

V případě nadcházejícího koncertu se ale policejní složky rozhodly přitvrdit a nic nenechat náhodě. Podle informací deníku Bild.de si policie pronajala nedalekou benzinovou pumpu. „Čerpací stanice bude policejní základnou a neonacistům nebude pro nákup nápojů přístupná,“ vyjádřil se durynský zemský ministr vnitra Georg Maier.

 

 

Koncem července se konal podobný neonacistický koncert, se kterým obyvatelé Ostritz podle všeho nesouhlasili. I proto svůj názor vyjádřili skoupením více jak 100 bas piva v místním supermarketu. Během koncertu zabavila policie více jak 200 litrů piva. Celou akci tenkrát veřejně pochválil i saský premiér Michael Kretschmer.

bk TN.cz