ztracená výprava

Smutný konec pátrání? Snímky zachytily pět pohřbených těl!

Záchrana v Himalájích
Zdroj: Profimedia
Pátrací tým hledá osm ztracených horolezců
Téma:

Indičtí záchranáři, kteří pátrají v Himalájích přes týden po osmi členech horolezecké výpravy, nejspíš našli pět z nich. Potvrdit to měly snímky zachycené z vrtulníku, které byly pořízené v pondělí. Těla se nacházejí na různých místech a jsou pohřbena pod lavinou.

Pátrací tým se snaží najít čtyři Brity, dva Američany, Australana a indického průvodce, kteří se nevrátili 26. května do základního tábora v Himalájích. V neděli byl na místo poslán vrtulník, který prohledával oblast laviny, kde se měla skupina nacházet.

 

O den později se na místo vydal znovu a objevil batoh, který nejspíš patřil jednomu z horolezců. Když vrtulník pátral dál, našel podle jednoho člena pátracího týmu pět těl, která byla pohřbena pod lavinou a nacházejí se na různých místech, uvedlo CNN.

 

Mělo by se jednat o ztracené horolezce. V pondělí bylo pátrání ukončeno a pokračovat se bude zase v úterý. Řešit se do té doby bude, jak těla z oblasti dostat. Nacházet by se měla v 5 000 metrech. "Šance na přežití jsou mizivé," řekl Vijay Kumar Jogdange z pátracího týmu.

 

 

Pohřešovaných osm horolezců patřilo k dvanáctičlennému týmu, který vyrazil z vesnice Munsiyari v Himalájích 13. května pokořit horu Nanda Devi, která je jednou z nejvyšších a neobtížnějších hor v Indii. Vysoká je přes 7400 metrů.

 

O třináct dní později se do tábora vrátili pouze čtyři horolezci. Pár dní společnost, která expedici organizovala, počkala, zda se skupina nevrátí. Když se tak nestalo, vyhlásila po nich pátrání.

Související témata:
reg TN.cz