Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pohřešovaný od října

Smutný konec pátrání: V Tatrách zřejmě našli tělo českého turisty

Horská služba
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Slovenská záchranná služba na svém webu informovala, že se patrně podařilo najít ostatky českého turisty, který zmizel vloni v říjnu ve Vysokých Tatrách. Ostatky našli polští záchranáři na jejich straně Tater.

Český turista se rodině naposledy ozval 26. října. Když v neděli 29. října nedorazil domů, zalarmovala rodina horskou službu. Turista chodil trampovat do hor, nikdy ale nepřespával v chatách. Na to, že se několik dní neozval, byli příbuzní zvyklí.

 

Jenže v osudných dnech se oblastí prohnala vichřice. V oblastech od 1 500 metrů nad mořem napadlo půl metru sněhu a první sněhová nadílka zasáhla i podhůří Tater.

 

"Informací o možném pohybu třiapadesátiletého turisty bylo velmi málo. Poslední dostupná informace, kterou se podařilo horským záchranářům ve spolupráci s policií získat, byla historie lokalizace mobilního telefonu," uvedla horská služba na svém webu.

 

Tím se podařilo zmenšit oblast pátrání do lokality mezi Sliezským domem a Skalnatým plesem. Do akce nasadili záchranáři přes 20 psovodů, kteří po 10 dní po českém turistovi pátrali, kdykoliv nebyli potřeba jinde. Tři dny nad oblastí, kde měl muž zmizet, kroužil také záchranářský vrtulník. Bohužel muže se nepodařilo najít.

 

 

"Po skončení zimních podmínek proběhlo začátkem května stejně intenzivní pátrání. Věci hledaného turisty našli v Malej Studenej doline, kde měl odložený velký batoh," upřesnili záchranáři.

 

"Dnes polští záchranáři z TOPR oznámili, že našli tělesné pozůstatky člověka na polské straně Rysov, které s největší pravděpodobností patří pohřešovanému turistovi," dodala slovenská horská služba.

vbo TN.cz