tragédie v horách

Smutný konec pátrání, záchranáři našli těla Čechů v norských horách

Skalní stěna Trollveggen
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 30.7. 2019 11:44
Téma:

Záchranáři s velkou pravděpodobností našli těla dvou Čechů, kteří se vydali na stěnu Trollveggen v Norsku. Čeští horolezci byli nahlášeni jako pohřešovaní v pondělí ráno, do pátrání se okamžitě zapojil vrtulník, který ještě odpoledne bohužel přinesl smutnou zprávu. Oba jsou podle policie po smrti.

Hlavní záchranářské středisko přijalo v pondělí ráno zprávu o pohřešování dvou českých turistů, kteří se vydali na skalní stěnu Trollveggen v Norsku, uvádí portál NRK. Oba byli zkušení a nejednalo se o jejich první výstup na tuto stěnu.

 

Policie si byla jistá, že jsou oba pohřešování ještě v oblasti, jejich auto bylo totiž nalezeno v návštěvnickém centru oblasti Trollveggen. Do pátrání se následně zapojil i vrtulník, který v pondělí odpoledne spatřil dvě těla, která s největší pravděpodobností patří právě pohřešovaným.

 

"Byla dokončena nová prohlídka místa nehody. Muži vypadají bez známek života. Předpokládáme, že zahynuli při pádu," uvedla policie na Twitteru.

 

Záchranáři nyní pracují na vyzvednutí těl, jedná se ale o velmi náročnou a nebezpečnou operaci. Nebezpečí představují například padající kameny.

 

 

Trollveggen je jedna z nejvyšších kolmých stěn v Evropě, měří 1700 metrů, téměř kolmá stěna má 1000 metrů. Velkým nebezpečím je právě lámavost skály a padající kamení.
 

TN.cz