Sněhová nadílka

Kalamita znovu trápila Česko! Na náledí se dodávka srazila s vlakem

Téma:

Sněhová kalamita zasáhla v pátek především Středočeský a Liberecký kraj. Ranní nehody omezily provoz na dálnici D5 ve Středočeském kraji, tvořily se kolony. Na Liberecku některé silnice zavály až dva metry sněhu.

Dopravu ve Středočeském kraji zkomplikovaly po šesté hodině ráno dvě nehody, na místě se tvořily dlouhé kolony. Další nehoda zablokovala dálnici na 20. kilometru směrem na Rozvadov v levém jízdním pruhu, krátce před šestou ráno tam havarovala dvě osobní auta.

 

S nehodami se od rána potýkali také záchranáři u Turnova, u Olomouce pak havarovala cisterna s mlékem. Situaci v dopravě jsme sledovali online:

 

On-line reportáž

Dopravu komplikuje ledovka i sněhové jazyky

14:35

Sníh přinesl starosti i Horské službě. V Jesenící pátrala po muži, který vyrazil na horskou túru a neozýval se své přítelkyni. V těžkých podmínkách nakonec záchranáři muže nalezli, jak v klidu a bezpečí spí v hřebenovém přístřešku.

Hřebenový přístřešek

12:48

Na Třebíčsku okolo půl dvanácté nedobrzdila dodávka na nemrzlé silnici a najela na železniční přejezd. Tam do ní narazil vlak. Nehoda se obešla bez zranění. Provoz na trati je přerušený, cestující ve vlaku musí počkat na náhradní autobus.

12:16

Meteorologové varovali před novou sněhovou pokrývkou. V nižších polohách má od pátku 21:00 napadnout 7 až 12 centimetrů za 12 hodin, ve vyšších polohách 15 až 20 centimetrů za 12 hodin. Výstraha platí pro Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Liberecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a pro Vysočinu.


 

Havarovaná cisterna s mlékem:


Ve čtvrtek krátce před půlnocí měl řidič osobního auta na Rakovnicku problém se na kluzké silnici udržet ve vlastním pruhu a narazil do protijedoucího kamionu. Z auta ho museli vystříhat hasiči a s těžkým zraněním jej převezli záchranáři do nemocnice. Více se dočtete zde.
 

Na Třebíčsku v pátek okolo půl dvanácté nedobrzdil na náledí řidič dodávky před železničním přejezdem, kde do auta narazil vlak. Podívejte se na reportáž z místa nehody:

 

 

V pátek má být oblačno až polojasno, dá se očekávat další sněžení. Odpoledne má v severozápadních a středních Čechách v polohách pod 500 metrů přecházet do deště se sněhem, později i do deště. Přes den se dají očekávat nejvyšší teploty mezi +2 a -2 °C, na severovýchodě a východě bude ovšem chladněji, teplota dosáhne maximálně -4 až -1 °C. V 1000 metrech na horách bude kolem -3 °C, v Krušných horách budou večer teploměry ukazovat kolem 0 °C. Dá se očekávat mírný vítr.

 

GALERIE: Česko pokryl sníh

1
/
16
Zdroj: Facebook / TV Nova
Sníh ČR - 3


V noci na sobotu má sněžení i za přítomnosti deště pokračovat. Teploty by neměly klesnout pod -2 °C, na východě pod -4 °C. V sobotu by se pak mělo výrazně oteplit, meteorologové počítají s 1 až 5 °C, může se ale objevit déšť se sněhem.


Podívejte se, jak to vypadá na Karlovarsku:

 

Podívejte se, jak to vypadá na Vysočině:

 

 

Podívejte se, jak to vypadá na Liberecku:

 

 

Podívejte se, jak to vypadá na horách:

rod TN.cz