Poslanecká sněmovna

Sněmovna schválila kurzarbeit, poslanci se vrátili i ke stavebnímu zákonu

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:18
7.5. 2021 7:15
Téma:

Poslanci se v pátek sešli, aby projednali takzvaný kurzarbeit, ten umožňuje firmám přečkat krizové období bez ztráty pracovníků. Sněmovna s návrhem zákona vyslovila souhlas. Na programu pak byly další body ve třetím čtení, poslanci se vrátili k projednávání stavebního zákona. Ten už ale nedořešili.

V pátek pokračovala 98. schůze Poslanecké sněmovny, poslanci začali jednat v 9:00. Na programu měli novelu zákona o zaměstnanosti, Sněmovna se věnovala takzvanému kurzarbeit.

 

Jedná se o dohodu mezi zaměstnanci, zaměstnavateli a státem. Během krizového období se zaměstnancům zkrátí pracovní doma, ušlý příjem doplatí stát, zaměstnavatel se ale zaváže, že nikoho nepropustí.

 

 

Po několikahodinovém jednání a hlasování o celé řadě pozměňovacích návrhů vyslovili poslanci s návrhem zákona o zaměstnanosti souhlas.

 

Sněmovna začala následně řešit další body, které jsou ve třetím čtení. Vrátili se k projednávání dlouho očekávaného stavebního zákona. Od toho si zákonodárci slibují, že by mohl celkově zrychlit celé stavební řízení. Před koncem jednání tento bod ale nedořešili.

 

Sněmovnou otřášá plánovaná cesta vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy, která se nakonec neuskutečnila. Více se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz