Vládní interpelace

Jak se maká ve sněmovně? Nijak! Ministři nepřišli, poslanci museli čekat

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 13.2. 2020 20:08
Téma:

Čtvrteční jednání sněmovny se muselo trochu posunout. Ačkoli poslanci už byli na svých místech, interpelace musely počkat. Chyběli totiž ministři. Zahájení schůze nakonec zachránil ministr za ČSSD Jan Hamáček. Průběh jednání můžete sledovat živě na TN.cz.

"Dnešní začátek jednání sněmovny, nikdo z ministrů nepřišel, tak sněmovna čeká…" svěřil se na sociálních sítích poslanec za KDU-ČSL Marian Jurečka a svá slova podložil fotografií stagnujícího osazenstva jednacího sálu.

 

Hodinové zdržení rozčílilo i Piráty, kteří na twitteru připomněli, že zatímco Andrej Babiš řádí na lyžích, ministři využili "nepřítomnosti dozoru" a pojali docházku na zasedání poněkud volněji.

 

 

"Premiér seká obloučky ve francii a zbytek ministrů si to nejspíš vyložil jako dovču, takže se nikdo nedostavil na interpelace a nemohla být zahájena schůze Sněmovny. Vláda už ani nepředstírá základní respekt k demokratickým institucím a chová se jako na dobytém území," píší Piráti.

 

 

Na "docházkovou nekázeň" si poslanci stěžují opakovaně s tím, že podobné prodlevy komplikují jejich práci a působí zbytečná zdržení. Za pravdu jim dávají i hlasy lidu – přispěvatelů na sociálních sítích.

 

Ti přirovnávají vládu k firmě, ve které se zaměstnanci rozhodnou přestat chodit do práce. Taková firma podle jejich slov nestojí za moc a je odsouzena k zániku.

TN.cz