Schůze parlamentu

Sněmovna poslankyni Maříkovou nevydala, policie ji za výroky neobviní

Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
27.5. 2020 8:39
Téma:

Po úterním jednání i dnes rokuje Sněmovna. Poslanci by měli řešit více důležitých bodů. Již rozhodli o osudu Karly Maříkové (SPD), tu nevydají k trestnímu stíhání.

V úterý zákonodárci řešili například odklad elektronické evidence tržeb, nestihli ale odhlasovat podobu podpory pro společníky malých "eseróček".

 

Normu poslancům vrátili senátoři, kterým se nelíbí, že by dopadla na rozpočty měst a obcí. Podle horní komory Parlamentu by se ovšem měly peníze vzít jinde.

 

Poslanci ve středu hlasovali o vydání poslankyně SPD Karly Maříkové k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech. Mandátový a imunitní výbor doporučil Maříkovou nevydávat a poslanci hlasovali stejně.

 

"Jde o kriminalizaci svobodného názoru ze strany policie, kterou má v gesci ministr vnitra Hamáček (ČSSD)," uvedl k žádosti o vydání poslankyně předseda SPD Tomio Okamura.

 

 

Bouřlivá debata se dá čekat také při schvalování novely zaměřené proti dvojí kvalitě potravin. Sporný je především pozměňovací návrh, podle kterého by měl být na českém trhu pevný podíl potravin z tuzemska.

 

Ten by měl navíc postupně růst - ze "startovních" 55 procent až na 85 procent v roce 2027. Kritici návrhu upozorňují, že pokud projde, může to vést k nižší kvalitě zboží v obchodech a zdražování.

 

Jak si poslanci uzákonění podílu tuzemských potravin představují, se podívejte v reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz