Předpověď na týden

Sněžení a bouřky, meteorologové varují také před náledím! POČASÍ

Vítr a bouřky
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Téma:

Mimořádně silný vítr se prohnal Českem v neděli odpoledne a v noci na pondělí. Větrné počasí očekávají meteorologové i v novém týdnu. Kromě větru se na naše území vrátí sněžení, v některých místech hrozí také náledí a bouřky.

Po vichřici panuje na většině území Česka kalamitní stav. O silném větru jsme psali zde. Velmi větrné počasí můžeme očekávat i v dalších dnech.

 

V pondělí bude polojasno, místy sněhové přeháňky. Ty hrozí zejména na horách na severu České republiky. V polohách pod 500 metrů a na východě pod 700 metrů srážky smíšené nebo dešťové. Přes den bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na některých místech Česka hrozí také bouřky.

 

Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k šesti stupňům, na jihovýchodě až 8 °C, v tisíci metrech na horách kolem -2 °C.

 

V úterý ráno klesnou teploty až na -3 stupně Celsia. Meteorologové tak varují před tvorbou náledí. V průběhu dne bude oblačno až polojasno, později odpoledne a večer se od západu očekává přibývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 3 až 7 °C.

 

 

Středa přinese déšť na většině území, v polohách od 700 metrů bude sněžit. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C.

 

Zpočátku čerstvý jižní 5 až 9 m/s místy s nárazy kolem 15 m/s, na severovýchodě až 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (kolem 90 km/h). Během dne se bude vítr měnit na západní až jihozápadní a večer bude částečně slábnout.

 

Ve čtvrtek bude převážně zataženo, od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Od 500 metrů budou srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jihovýchodě až 10 °C. Mírný, přes den čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Také pátek přinese déšť. Bude většinou zataženo, déšť nebo přeháňky, v polohách nad 1000 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

Deštivé počasí bude pokračovat i o víkendu. Podle meteorologů klesnou teploty v noci na 6 až 1 °C. Přes den vystoupají teploty k 9 až 14 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jarní střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce
Nenechte se zmást prvními jarními paprsky, virózy jsou nevyzpytatelné

pan TN.cz