Pozor na silnicích

Sněžení komplikuje dopravu po celém Česku! Silnice navíc namrzají

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 10:09
3.12. 2019 8:29
Téma:

Sněžení a nízká oblačnost komplikují od brzkého rána dopravu v Česku. Uježděná vrstva sněhu je především ve vyšších polohách, silničáři se snaží vozovky co nejdříve ošetřit. Opatrní by měli být řidiči v Královéhradeckém nebo Olomouckém kraji a také na Vysočině.

Teploty v noci na řadě míst v Česku klesly pod bod mrazu, jen těsně nad nulou by mělo být po celý den. Místy se už v noci a brzy ráno objevily sněhové přeháňky a především ve vyšších polohách už na vozovce leží vrstva sněhu.

 

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice na Náchodsku a Rychnovsku, kde kromě sněžení musí řidiči počítat i se sníženou viditelností kvůli mlze. Sníh leží na silnicích v horských oblastech také na Semilsku, Jablonecku a Liberecku.

 

V Pardubickém kraji zase řidiče potrápí ledovka, poprašek na silnicích ve vyšších polohách a na mostech může namrzat. S komplikacemi se potýkají i řidiči na Vysočině, například u Velké Bíteše nebo Žďáru nad Sázavou.

Dopravní nehoda na zledovatělé silnici:

 

 

Sníh leží i na horských komunikacích v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, především v Jeseníkách. Na opačné straně republiky zase dopravu komplikuje déšť, na Karlovarsku a Chebsku jsou silnice mokré, mohou se vyskytnout smíšené přeháňky.

 

Řada míst je sjízdná jen s opatrností kvůli chemickému ošetření. Do boje proti sněhu vyjely desítky silničářů. Během dne by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo sněžení ustávat.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:GALERIE: Ledovka na silnicích komplikuje dopravu na Vysočině

1
/
3
Zdroj: TV Nova
Ledovka na silnicích komplikuje dopravu na Vysočině - 1

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz