kde napadne nejvíc

Sněžit bude až do neděle. Teploty klesnou k -10°C! MAPY SRÁŽEK

Sněžení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com, Meteopress
Sněhové přeháňky vydrží až do neděle (ilustrační foto)
Téma:

Většina republiky se probudila do zasněženého rána. A podle meteorologů by mělo sněžit až do neděle. Oteplí se až příští týden.

"Sv. Martin přijel letos do nížin o 24 hodin dříve. Čtvrteční ráno je místy bílé. Cheb hlásí 5 cm sněhu, Liberec 2 cm a Praha poprašek. Občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, které budou jen v nížinách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, očekáváme až do konce týdne. V pátek jich bude více v Čechách, o víkendu na Moravě a ve Slezsku," popsala Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Postupný nárůst teplot přinese příští týden, ve středu naměříme až 10 °C. "Nicméně tento víkend bude ještě zimní," dodala Honsová.

 

 

GALERIE: Mapy srážek 10.11 - 13.11. 2016

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Srážkové mapy 10.11 - 13.11. 2016 - 1

 

V noci na pátek bude občasně sněžit, místy se budou tvořit mrznoucí mlhy. Řidiči mohou očekávat tvorbu náledí. Teplota v noci klesne až k -3 °C. Sněžit by mělo i v pátek, v polohách pod 500 se objeví smíšené srážky. Teplota se bude pohybovat mezi 1 až 5 °C. Ojediněle se budou tvořit mlhy.

 

 

V sobotu bude oblačno, ojediněle smíšené nebo sněhové přeháňky, ráno místy mlhy. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. Slabý jihovýchodní vítr.

 

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle sněžení. Po ránu místy mlhy. Noční teploty 0 až -4 °C, ojediněle -10 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. Slabý jihozápadní vítr.

 

Podívejte se na předpověď počasí na další dny:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

mom TN.cz