Měsíční předpověď

Sněžit bude i v nižších polohách! Meteorologové řekli, kdy se dočkáme

Sněžení - 1
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
25.1. 2020 14:43
Téma:

Následující čtyři týdny budou teplotně průměrné. V noci budou teploty klesat pod bod mrazu, přes den vystoupají až na šest stupňů. Nejvíce pršet nebo sněžit by mělo hned v příštím týdnu.

"V následujících čtyřech týdnech se i nadále očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v závěru předpovědního období i nad touto hranicí," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v měsíční předpovědi.

 

V příštím týdnu budou denní teploty šplhat až na osm stupňů, noční se mají pohybovat kolem nuly. Do Česka se také vrátí sněžení. Nejdříve napadne nová pokrývka na horách, od úterka by mohlo sněžit už v polohách nad 300 metrů. Níže bude pršet.

 

Také v dalších týdnech se budou teploty přes den pohybovat spíše nad bodem mrazu. Sněhových i dešťových srážek bude postupně ubývat a nejméně se očekávají v posledním týdnu od 17. do 23. února. I z hlediska srážek bude období průměrné.

 

 

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává každou sobotu Český hydrometeorologický ústav. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz