Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Snídaně s Novou doputovala do Kadaně, města s nejužší uličkou v Česku

Dalším z turistických regionů České republiky, kam se vydáváme prostřednictvím Snídaně s Novou na cestách, jsou Severozápadní Čechy. Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism nahlédneme nejen do Kadaně, Teplic a Ústí nad Labem.

Naše druhé setkání ze sedmnácti probíhá v Severozápadních Čechách. Diváci mají možnost vidět několik vstupů z Kadaně. Dozvědí se informace o historii města, o místním klášteře nebo o možnostech trávení volného času. Věděli jste například, že nejužší ulice v naší zemi se nachází právě v Kadani?

Moderátorka spolu s námi ochutnává lázeňskou oplatku přímo v Teplicích. Víte, na co se tyto lázně zaměřují? Je to léčba pohybového aparátu. Město letos zažívá již 861. lázeňskou sezónu. Možná budete překvapeni, jak krásnou přírodou Severozápadní Čechy disponují. Zjistíme, že vodní nádrž Nechranice má nejdelší hráz ve střední Evropě a pozvání dostáváme také do Želinského meandru. Toto kaňonovité údolí není příliš známé a o to více vás překvapí jeho krása.S lidovou architekturou se seznámíme v Zubrnicích, kde uvidíme hrázděné a roubené domy. Dozvídáme se, jaké domy jsou pro jednotlivé oblasti typické. Žatecko je největší chmelovou oblastí u nás. Přímo v Žatci najdete nejmenší chmelničku na světě a nejmenší pivovar na světě.

Věděli jste, že tento region nabízí k návštěvě spoustu hradů a zřícenin? A snad ještě více církevních památek. Možná jste dodnes netušili, že nejšikmější věž ve střední Evropě najdete v Ústí nad Labem. Děčín zase láká za adrenalinem na lezeckou cestu via ferrata nebo na cyklostezky. O závěr pořadu se postará Josef Dvořák, který v Kadani studoval a hrál. Přesně před 70 lety se do tohoto města s rodiči přestěhoval. Nechte se od známého herce pozvat na výlet do těchto hezkých míst.

Získáme řadu nových zajímavých tipů pro výlety na místa, kde vás vstupné nebude stát ani korunu. Další z pořadů vás zavede do Poděbrad, Luhačovic nebo Štramberku. Až do konce září projedeme všech 17 turistických regionů naší země. Spoustu dalších tipů najdete na portále kudyznudy.cz.

Speciál Snídaně s Novou na cestách zaměřený na jednotlivé turistické regiony Českém republiky je jednou z aktivit integrovaného operačního programu Zvýšení povědomí o atraktivitách regionů ČR s cílem zvýšení návštěvnosti.
 

Komerční článek