nepříznivé počasí

Sníh a náledí zkomplikovaly dopravu. Policie řeší nehody i uvízlé kamiony

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, David Pik
Aktualizováno 20:30
6.4. 2021 10:44
Téma:

Do Česka dorazila studená fronta, která s sebou přinesla sníh a náledí. Špatné povětrnostní podmínky už od pondělí komplikují dopravu. Silnice na řadě míst zablokovaly kamiony, které kvůli sněhu nemohly vyjet. Policisté vyjíždějí k nehodám, jedna z nich si v pondělí večer dokonce vyžádala lidský život.

V pondělí se v Česku prudce ochladilo, místy i vydatně sněžilo. Například v Krušných horách napadlo až 19 centimetrů nového sněhu. Na některých místech dopravu kvůli špatným povětrnostním podmínkám zablokovaly kamiony.

 

Například v Karlovarském kraji zůstaly stát u obce Teleč a nemohly vyjet. Stejný problém měly i na silnici I/13 z Boče na Chomutov, kde omezily provoz v obou směrech. Obě silnice byly v dopoledních hodinách plně zprůjezdněné.

 

Kolona se tvořila i v samotných Karlových Varech, kde v ulici Závodu Míru uvízlo nákladní auto. Karlovarští policisté od rána vyjížděli kvůli počasí k několika dopravním nehodám.

 

 

Jedna z nich se stala u Lomnice na Sokolovsku, kde řidič dostal smyk a skončil v příkopu s autem převráceným na bok. Při nehodě se zranili dva lidé, jednoho z nich museli z poničeného auta vyprošťovat hasiči.

 

"Žádáme řidiče, kteří již přezuli ze zimních pneumatik na letní, aby do provozu vyjížděli jen v akutních případech. Například do zaměstnání či k lékáři. Řidiči by v tomto počasí měli být celkově více opatrní, předvídaví a při své cestě nikam nespěchat," apeluje na veřejnost policejní mluvčí Eva Valtová.

 

 

Záchranné složky kvůli počasí vyjížděly už v pondělí. Ve večerních hodinách se na Jablonecku mezi Dolní Černou Studnicí a Kokonínem srazilo osobní auto s dodávkou. Čtyři lidé se zranili, jedna žena nakonec zemřela. Nehoda se podle policejního mluvčího Vojtěcha Robovského stala pravděpodobně vlivem počasí a nepřiměřené rychlosti. Mezi zraněnými bylo i dítě.

 

 

Další dvě auta bourala i na okraji Jihlavy, kde byla namrzlá silnice a řidiči tak nedobrzdili. Na zledovatělých silnicích se od pondělí do úterního dopoledne staly již desítky nehod. Odpoledne by se měly teploty zvednout, sněhové přeháňky a mrazy nás ale podle meteorologů čekají až do pátku.

 

GALERIE: Sníh zkomplikoval dopravu v Česku

1
/
5
Zdroj: HZS Karlovarského kraje
Dopravní komplikace na Sokolovsku - 1

TN.cz