Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sledujeme on-line

Sníh a náledí posílají auta do příkopů. Přibývá nehod a kolizí

Zdroj: TV Nova

Sněžení, vítr, náledí, naváté sněhové jazyky a další zákeřnosti současného počasí potrápily i řidiče na českých silnicích. Stoupá počet zaznamenaných nehod i uzavřených nebo zablokovaných úseků.

Na Česko se sesypal sníh a zároveň nepolevuje ani celodenní mráz. Zřejmě nejtěžší zkoušku tak počasí nachystalo řidičům. I kdyby nebylo uježděného sněhu, pokrývá silnice navíc ledovka nebo zákeřné sněhové jazyky.

 

Nehody přibývají ve všech krajích. Například mezi Oleškou a Zásmuky u Prahy se odpoledne srazil autobus s osobním autem. K nehodě museli kvůli zraněním vyjíždět i záchranáři.

 

On-line reportáž

Zimní nehody v Česku

22:40

K nehodám dochází také ve večerních hodinách. U Klášterce nad Ohří sjel automobil ze silnice číslo 13 do strouhy. Srážka dvou aut uzavřela část silnice I/35 u obce Bílá v okrese Frýdek-Místek, naštěstí se obešla bez zranění.

21:44

Ráno bude pro kamiony uzavřena silnice číslo 10 od Turnova směrem na hranice s Polskem, tedy místo, s nímž mají v zimě nákladní automobily velké problémy.

20:59

V Peci pod Sněžkou sjelo podle policejního webu osobní vozidlo ze břehu

 

Dopravní nehoda s požárem se dnes odpoledne stala také na silnici v místní části Pulice v Dobrušce na Rychnovsku. Srazily se tu vozy Mercedes Benz a Škoda Octavia. Oba automobily skončily po srážce v příkopu a u mercedesu začal hořet motor.

 

Hasiči po příjezdu na místo nasadili vysokotlaký proud vody a oheň v motoru uhasili. Řidička mercedesu po střetu vypadla z okénka automobilu a stěžovala si na bolesti zad. Hasiči jí poskytli předlékařskou pomoc a tepelný komfort v zásahovém vozidle. Do příjezdu záchranářů se o zraněnou ženu staral jeden z hasičů.

 

Při nehodě byl zraněn také řidič škodovky, kterému hasiči poskytli nezbytnou první pomoc. Oba zraněné pak záchranka transportovala do nemocnic v Hradci Králové a Rychnově nad Kněžnou. 

 

Hned pět zraněných si vyžádala nehoda srážka osobního auta s dodávkou v Provodově na Zlínsku. Jednoho člověka museli z trosek havarovaného auta vyprostit hasiči. Všech pět lidí pak záchranky odvezly k ošetření do nemocnice.

 

15

GALERIE: Nehoda u obce Provodov na Náchodsku

Zdroj: pozary.cz

Nehoda u obce Provodov na Náchodsku - 3

Hodnocení:

 

Tragická dopravní nehoda se stala i u obce Sobotka na Jičínsku. Srazila se tam dvě auta - osobní s kamionem. Při nehodě zemřel jeden člověk v osobním voze.

 

Sněžení, mráz a dokonce i silný vítr se v příštích dnech a týdnech nad Českem udrží. Proto by řidiči měli vždy jezdit s opatrností a přihlédnutím ke zhoršenému stavu silnic.

 

Pokud vás zajímá, jaká je přesná předpověď počasí na týden a výhled počasí až do konce ledna, přečtěte si článek: Bude až -14 °C! Přidá se silný vítr a sněžení! MAPY SNĚHU A VĚTRU

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Jeli v noci zasněženou cestou, když vtom jim přes ni přeběhl Yetti! Z toho naskakuje husí kůže

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

tn.cz / gar