námraza a sníh

Kamion v příkopě, srážky aut na sněhu! Zima zasáhla české řidiče

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč, David Pik
Aktualizováno 12:56
1.12. 2020 7:59
Téma:

V některých částech Česka už nasněžilo, na téměř celém území mrzne. Zimní počasí komplikuje dopravu. Hned několik nehod je hlášených v Ústeckém kraji. Silnici u Hory Svatého Šebestiána směrem na Chomutov blokuje kamion v příkopu. Problémy jsou i na Karlovarsku či Plzeňsku.

Zima na Česko udeřila zostra. Teploty se v noci propadly až k -9 stupňům Celsia, přes den nemá rtuť teploměru překročit 2 stupně. To se projevilo i v dopravě, hned několik nehod se od rána stalo v Ústeckém kraji, kde dokonce nasněžilo.

 

Kamion havaroval na výjezdu z Hory Svatého Šebestiána ve směru na Chomutov a skončil v příkopu. Během vyprošťování zůstane silnice uzavřená. Na mostě ve směru na Braňany uvázlo kvůli kluzké vozovce asi 15 vozidel.

 

Bouralo se i v Mostě nebo Chomutově, většinou jde o lehké srážky osobních aut. Nejčastější příčinou je kromě sněhu námraza. Sněží především na severozápadě Čech a ve vyšších polohách Krušných hor. 

 

 

Řidiči mají počítat s komplikacemi na silnici mezi Krásnem a Sokolovem na Karlovarsku, na zasněžené silnici tam uvázl kamion. Na trase ze Žatce do Plzně se srazila tři auta, silnice je kvůli zásahu policie a hasičů uzavřená.

 

Před námrazou platila během brzkých ranních hodin výstraha Českého hydrometeorlogického ústavu (ČHMÚ). "Máme tady 4 stupně, ale pocitově je tak -10. Fouká vítr, lehce sněží. Především v lesích a na mostech silnice pořádně kloužou," hlásil z Vysočiny reportér TV Nova David Pik.

 

 

Silničáři jsou prý na zimu dobře připraveni, v pohotovosti mají desítky posypových vozů. Podle předpovědi bude v úterý zataženo až oblačno, místy polojasno až skoro jasno. Jinde než na západě Čech bude sněžení jen ojedinělé. Odpoledne začnou srážky ubývat, mrznoucí mlhy by měly zmizet už během dopoledne.

TN.cz