Zimní počasí

Sníh zasáhl Česko. Dvě ženy zemřely u Kostelce, dálnici D1 zastavil kamion

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 21:07
3.12. 2020 7:45
Téma:

Česko od rána zápasí se sněhovou kalamitou. Téměř ve všech krajích se staly nehody, kamiony blokovaly silnice a nejenom hromadná doprava nabírala velké zpoždění. V pátek udeří na Česko také silný vítr, varovali meteorologové.

Česko v noci na čtvrtek zasypal sníh, na silnicích byly komplikace, blokovaly je kamiony. Sypače musely vyrazit do ulic i v Praze nebo Brně. V hlavním městě nabíraly autobusy hromadné dopravy zpoždění.

 

Ke čtvrtečnímu poledni podle ČHMÚ napadlo mezi dvěma a pěti centimetry sněhu. "Na Moravě může do večera místy připadnout ještě 1 až 5 cm, ale sněžení již slábne. Na východě republiky bude sněžení postupně přecházet do deště, i mrznoucího, a až do půlnoci se zde může ojediněle vytvářet ledovka," informovali meteorologové.

 

Vážná nehoda dvou osobních aut se stala v Kostelci nad Černými lesy na Kolínsku, vyžádala si dvě oběti. "S největší pravděpodobností se jedná o boční náraz, kdy jeden z řidičů dostal smyk a narazil do druhého vozidla. Můžu potvrdil úmrtí dvou žen z jednoho osobního vozidla, které byly delší dobu vyprošťovány. Dva lidé z druhého vozidla jsou lehce zranění. Komunikace je ještě stále obousměrně uzavřená kvůli odklízení následků dopravní nehody," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

 

Silnice u Kostelce byla kvůli smrtelné nehodě uzavřená:

 

ČHMÚ vydal i výstrahu před silným větrem, platí od pátku až do pondělní půlnoci pro Královehradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a Vysočinu a pro části Libereckého, Ústeckého, Středočeského a Jihočeského kraje.

 

Výstraha před silným větrem (od 4. do 7. 12.):

 

Frontln rozhran, kter postupuje od jihu na nae zem, pin hlavn v centrlnch stech zem snen....

Zveejnil(a) esk hydrometeorologick stav dne Steda 2. prosince 2020

 

Nehoda kamionu na 177. kilometru zablokovala dálnici D1. "Dálnice uzavřena od 12:45 na exitu 168 km Domašov směr Brno a odkloněna na silnici II/602. Možnost zpětného nájezdu na D1 je na exitu 178 km Ostrovačice sm. Brno. Předpokládaná doba uzavírky je přibližně 2 hodiny," uvedlo ŘSD na twitteru. Přibližně o půl čtvrté odpoledne už byl úsek průjezdný.

 

 

Tři kamiony zablokovaly silnici u přehrady Šance na Frýdecko-Místecko, kolona se tvoří i na tahu z Brna do Znojma. Se zdržením počítejte i na dálnici D7 ve směru do Prahy, kde se srazila dvě auta. U několika nehod zasahovali hasiči v Královehradckém kraji. Čelní srážka dvou kamionů zastavila hlavní tah z Hradce Králové do Polska. Jeden z nich vjel do protisměru, pravděpodobně kvůli smyku.

 

 

Kamiony měly se sněhem problém také na Vysočině, mezi Jihlavou a Znojmem jich desítky stály v kolonách. "Od ranních šesti hodiin jsme vyjížděli k šetření 25 dopravních nehod, které se naštěstí obešly bez vážnějších následků. Pět osob se při ranních nehodách lehce zranilo," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

 

Na nepříznivé podmínky narazili i řidiči na dálnici D1, setkávali se zejména s kluzkou vozovkou, nebo na Pražském okruhu. Nedaleko Letiště Václava Havla se srazila dvě auta, jedno skončilo v příkopě. "Řidič je pod vlivem alkoholu," řekla TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

"Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice," upozorňuje ČHMÚ.

 

GALERIE: Česko zasypal sníh

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Prahu zasypal sníh - 6

 

V některých částech Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a Vysočiny stále hrozí vznik nebezpečné ledovky, výstraha ČHMÚ platí až do pátečních devíti hodin ráno.

 

Teploty se ve čtvrtek budou přes den pohybovat mezi -2 až 2 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách bude okolo -3 stupňů. V noci se zejména v západní polovině Čech mohou propadnout až k -6 stupňům. Nárazy větru mohou na horách dosáhnout rychlosti až 90 km/h.

 

Sněhovou kalamitu jsme sledovali on-line:

On-line reportáž

ON-LINE: Sněhová kalamita v Česku

13.15
video video

Silnice u Kostelce je stále uzavřená

Policejní mluvčí Michaela Richterová řekla TN.cz, že odklízení následků smrtelné nehody u Kostelce nad Černými lesy stále probíhá.

12.56

Při nehodě u Kostelce zemřely dvě ženy

Nehoda dvou osobních aut u Kostelce nad Černými lesy kousek za Prahou si nakonec vyžádala dvě oběti. "Můžu potvrdil úmrtí dvou žen z jednoho osobního vozidla, které byly delší dobu vyprošťovány. Dva lidé z druhého vozidla jsou lehce zranění. Komunikace je ještě stále obousměrně uzavřená kvůli odklízení následků dopravní nehody," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová. 

12.51
pozor pozor

Nehoda uzavřela dálnici D1

Nehoda kamionu na 177. kilometru zablokovala dálnici D1. "Dálnice uzavřena od 12:45 na exitu 168 km Domašov směr Brno a odkloněna na silnici II/602. Možnost zpětného nájezdu na D1 je na exitu 178 km Ostrovačice sm. Brno. Předpokládaná doba uzavírky je přibližně 2 hodiny," uvedlo ŘSD na twitteru.

 

Sníh zasypal ulice i v Praze:

 

Předpověď počasí na čtvrtek 3. prosince:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz