zimní počasí

Sníh pokryl nejen hory, chumelenice potěšila i obyvatele Vysočiny. VIDEO

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 20:18
21.11. 2020 16:44
Téma:

Letošní podzim je nadprůměrně teplý a začátek zimy podle meteorologů nebude jiný. Mnozí lidé tak marně vyhlížejí sněhovou pokrývku. Obyvatelé Vysočiny se konečně dočkali - sníh tam napadl i v nižších polohách. Dlouho se z něj ale netěšili.

Krásnou podívanou na vločky padající z nebe se v pátek večer chlubili na sociálních sítích například obyvatelé Heraltic na Třebíčsku, Boršova na Jihlavsku, Služátek na Havlíčkobrodsku či Mohelna na Třebíčsku.

 

Ve všech případech se přitom jedná o střední polohy do 600 metrů. Se sněhem tam tudíž zřejmě na rozdíl od obyvatel hor nikdo nepočítal. Moc dlouho se tam ale neudržel.

 

Například v Mohelnu po něm ráno už nebylo ani památky. "Bohužel hned začal tát. Tak třeba příště se udrží," řekla redakci TN.cz paní Ivet, která se podělila o video padajícího sněhu.

 

 

V Heralticích se ale sněhová pokrývka přes noc udržela. Paní Andrea se pochlubila fotografiemi bílé zahrady, které okomentovala slovy: "Ráno na Vysočině."

 

Sníh v Heralticích

 

Na většině míst České republiky ale lidé tolik štěstí neměli. Teploty ráno sice padaly pod nulu, chumelenice je ale nedoprovázela. Výjimkou jsou horské oblasti, kde se sníh dokonce udržel, ačkoliv ho tam zatím není mnoho.

 

Krsn slunen a mraziv rno

Zveejnil(a) Horsk sluba umava - Kvilda dne Ptek 20. listopadu 2020

 

Bílá pokrývka zdobí Šumavu, Krušné hory, Krkonoše, Beskydy a další česká pohoří. Na Šumavě leží například na Boubíně nebo v Horské Kvildě, v Krkonoších pokrývá Sněžku a v Beskydech Lysou horu.

 

 

Protože je tam ale sněhu zatím málo, lyžařská střediska si dopomáhají technikou. Už před několika dny odstartovaly přípravy na lyžařskou sezónu a řada z nich už začala se zasněžováním.

 

IV z kopce! Prvn zasnovn na nov sjezdovce. ZIMA BUDE! Mimochodem: u mte svoji seznku? www.skijested.cz Live...

Zveejnil(a) Jetd - Hory za rohem dne Sobota 21. listopadu 2020

 

V sobotu se prvním zasněžováním na nové sjezdovce pochlubil například Skiareál Ještěd. Díky letošnímu počasí bohatému na srážky si navíc provozovatelé středisek pochvalují zásoby vody.

 

GALERIE: Na řadě míst v Česku napadl sníh

1
/
6
Zdroj: Andrea Svobodová
Sníh v Heralticích na Vysočině - 5

 

Jak to dnes vypadalo v Krušných horách, se podívejte v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz