dovolená snů

Kam za skvělou kávou, doutníky a kakaem? Tady určitě uspějete

DR plantáž
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Pokud se chystáte navštívit Dominikánskou republiku, neměli byste opomenout ani na město Santiago de los Caballeros – kolébku rumu, merengue a tabáku. Doutníky jsou s Karibikem neodmyslitelně spjaty, a právě Santiago je známo jako metropole pro jejich výrobu. Kdo chce navíc ochutnat vynikající kávu nebo kakao, ocení návštěvu dominikánských plantáží.

 Santiago je druhým největším městem Dominikánské republiky a turistům má co nabídnout. Kdo se zajímá o historii, měl by navštívit muzeum v prostorách bývalé radnice Palacio Consistorial, věnované bohaté historii města nebo Centro Cultural León. Nepřehlédnutelným bodem města je 67metrová socha El Monumento, která připomíná vzpouru proti španělské kolonializaci a následnou obnovu Dominikánské republiky.

 


Město nezaostává ani co se týče nočního života a zábavy. Může se pochlubit více než sto diskotékami, bary a salónky v centru města. Nejvíce proslulé je ale především výrobou doutníků. Dominikánský tabák je uznávaný jako jeden z nejlepších na světě. Santiago si díky přítomnosti doutníkových plantáží a továren získalo přezdívku „Cigar Country“. Pokud vás zajímá vše kolem doutníků, navštivte Museo del Tabaco, ve kterém se dozvíte o historii i procesu výroby tabáku nebo se vydejte na exkurze do některé z tabákových továren.

 


Vzhůru za sladkým cílem

Mimo doutníků je typickým produktem dominikánské republiky také kakao nebo káva. Po stopách kakaa se můžete vydat například z Punta Cany do kopců provincie La Altagracia, kde můžete čokoládu ochutnat a také se poučit o zpracování dominikánské kávy. Stejný zážitek nabízí také samanské plantáže El Limón. V muzeu čokolády v Punta Caně se dozvíte o historii čokolády a na workshopu si můžete připravit i svou vlastní.

 


Neodmyslitelnou součástí každého dominikánského rána je také čerstvě uvařená káva. Tento nápoj je dokonce místními nazýván jako „elixír života“. Dominikánská káva má jemnou chuť s mírným náznakem kyselosti a plným aroma. Mezi ty nejznámější druhy patří Cibao, Barahona nebo Bani a rozhodně stojí za ozkoušení.

sik TN.cz