Konec manželství

Sobotkovi už nejsou manželé. Rozvod proběhl velmi rychle

Manželé Sobotkovi - 5
Zdroj: Profimedia
Svatba Bohuslava Sobotky s Olgou Sobotkovou
Téma:

Manželství bývalého premiéra Bohuslava Sobotky s jeho ženou Olgou je u konce. Ani jeden z nich se soudu nezúčastnil. Rozvod proběhl velmi rychle, za čtvrt hodiny bylo rozhodnuto. Rozpad manželství Sobotka oznámil loni v červnu.

V pondělí po patnácti letech ukončil Obvodní soud pro Prahu 5 manželství Bohuslava a Olgy Sobotkových. K soudu se dostavili jejich advokáti, kteří uvedli, že manželé souhlasí s dohodnutými podmínkami. Soud byl velmi rychlý, manželství ukončil za čtvrt hodiny. Informují o tom Novinky.cz. 

 

O krachu manželství informoval Bohuslav Sobotka se svou bývalou ženou v oficiálním prohlášení v červnu loňského roku. V prohlášení stálo, že se po vzájemné dohodě manželé rozhodli hledat jiné uspořádání rodinného života. Důvodem jejich odloučení měl být dlouhodobý tlak. Oba však k sobě nadále chovali respekt a přátelství. 

 

 

V roce 2003 uzavřeli Sobotkovi sňatek na zámku Hluboká nad Vltavou, tehdy byl Sobotka ministrem financí. Spolu mají dva syny Davida a Martina. Olga svého bývalého manžela doprovázela na tradiční novoroční oběd s prezidentem v Lánech, jinak se moc do politického života nezapojovala. Olga se zúčastnila také zahraničních cest například v roce 2014 do Rakouska, Německa a USA. 

reg TN.cz