Sobotní nehody

Několik zraněných na českých dálnicích! Kvůli bouračce stála D1

Téma:

Motorka a osobní auto se v sobotu krátce po desáté hodině dopoledne srazily na D1 v Brně. Dálnice byla kvůli nehody více než hodinu uzavřena. Na místě se vytvořila téměř čtyřkilometrová kolona. Bouralo se také na dálnici D5 u hlavního města, problémy ale nejsou jen tam.

Patnáct minut po sobotní desáté hodině do sebe na dálnici D1 narazil osobák a motorka. Její řidič se při havárii zranil. "Muž utrpěl středně těžká zranění. Byl při vědomí a s lékaři komunikoval," potvrdila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Truxová.

 

Zraněný řidič motorky byl následně převezen do Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. Řidiči osobního auta vyvázl bez zranění. "Příčina nehody je předmětem vyšetřování," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

 

GALERIE: Nehody komplikují provoz na cestách

1
/
9
Zdroj: AKTU.cz
Hromadná nehoda na dálnici D5 - 1

 

Dálnice byla kvůli nehodě uzavřena zhruba jednu hodinu. Na místě se vytvořila nejméně čtyřkilometrová kolona. Policisté dopravu odkláněli přes Vídeňskou a Heršpickou ulici.

 

 

Bez zranění se neobešla ani dopolední srážka kamionu a čtyř osobáků na dálnici D5. Na druhý kilometr ve směru na Plzeň tak vyjely všechny záchranné složky. Na místě zůstává neprůjezdný jeden jízdní pruh.

 

K nehodám v sobotu nedochází pouze na dálnicích. "Dvě osobní auta se srazila dnes krátce před polednem na průtahu Karlovými Vary. Nehoda si vyžádala šest zraněných, jednu osobu museli hasiči vyprostit," informovali karlovarští hasiči na twitteru. Provoz na silnici je úplně uzavřený.

pan TN.cz