Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

odvolání jiřího zimoly

Sociální demokraté na jihu Čech se bouří! Tohle vzkázali vedení

Zdroj: TV Nova

Jihočeští zástupci ČSSD nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana kraje Jiřího Zimoly z kandidátní listiny. Trvají na tom, aby byla respektována její původní podoba. Někteří jihočeští sociální demokraté pohrozili, že bez Zimoly se voleb do Poslanecké sněmovny nezúčastní.

Vyškrtnutí exhejmana Jiřího Zimoly z dvaadvacátého, tedy posledního, místa na kandidátce, bylo pro představitele jihočeské ČSSD píchnutím do vosího hnízda. Vedení strany ho z kandidátky vyškrtlo v pátek s odůvodněním, že nechce, aby jeho problémy spojené s rezignací na funkci hejtmana komplikovaly straně předvolební kampaň.

 

Špičky jihočeské ČSSD jednaly do pozdních večerních hodin ve svém sídle v Českých Budějovicích. Trvaly na tom, aby jméno Jiřího Zimoly zůstalo na kandidátce.

 

"Krajský výkonný výbor vyslovil podporu kandidatuře Jiřího Zimoly. Vyslovil nesouhlas s rozhodnutím předsednictva ČSSD," uvedl lídr voleb na jihu Čech Stanislav Mrvka.

 

 

Krajský výkonný výbor ale vzal na vědomí jeho rozhodnutí vedení. Podle stanov na něj má právo. Jednání se zúčastnilo pět lidí, kteří jsou na volitelných místech. Nechali se slyšet, že pokud nebude Zimola na kandidátce, pak odstoupí. Mohla by to být nakonec větší část celé jihočeské kandidátky.

 

Jihočeská sociální demokracie navrhla podle stanov rozhodčí řízení. Jednání by mělo proběhnout co nejdříve. Jaký bude výsledek, si nikdo prozatím netroufá odhadnout.

mom/Jiří Bydžovský TN.cz