ROZHOVOR

Šok u paterčat: Pracovnice bez zkušeností jedno upustila na zem

Paterčata ve Snídani s Novou - 11
Zdroj: Jakub Deml
Téma:

Poté, co sociální pracovnice Klára Vítková Rulíková promluvila o situaci v rodině, strhla se mediální bouře. Na portálu Romea.cz nyní promluvila další sociální pracovnice, která v rodině působí. Přiznala, že do rodiny chodily i kolegyně bez zkušeností.

Petra Dobiášová se rozhodla, že se zastane rodiny Alexandry Kiňové a popíše, jak to v rodině chodí z jejího pohledu. Reaguje tak na rozhovor Kláry Vítkové Rulíkové pro Ona Dnes. V hodně kontroverzním rozhovoru Vítková Rulíková tehdy uvedla, že Kiňová péči o děti nezvládá, je ve vleku své matky a neumí hospodařit - psali jsme ZDE.
 

Petra Dobiášová v rozhovoru pro Romea.cz Alexandru Kiňovou hájí. Snaží se některá tvrzení Vítkové Rulíkové vyvrátit. Zároveň ale přiznává, že i ze strany sociálky nebylo vždy vše běžné.
 

Petra Dobiášová tvrdí, že do rodiny se dostala také sociální pracovnice bez zkušeností. Prý šla rovnou z pracáku. Její působení v rodině málem skončilo obrovskou tragédií. 

 

 

"Nová pečovatelka, která byla k rodině poslaná víceméně čerstvě z úřadu práce, byla v domácnosti jen pár hodin a nechala spadnout jedno z dětí ze sedačky na zem. Saša a druhá pečovatelka ji několikrát upozorňovaly, že se děti už umí samy přetočit a odstrčit, že je potřeba je hlídat. V okamžiku, kdy šly pro nachystané věci na procházku, dítě spadlo. Paní nechala plačící dítě na zemi a vůbec si ho nevšímala. Když pak babička zjistila, co se stalo, bouchly jí po tom všem nervy. Druhá z pečovatelek, která dochází do rodiny od začátku, sama řekla, že už by jí nemohla věřit. Přesto bylo reálné, že by tato žena znovu měla v rodině službu," uvedla pro Romea.cz Dobiášová s tím, že celý incident skončil tím, že tato žena dostala od babiček paterčat facku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Je to bestie? Zpěvačka Alanis Morissette týrala chůvu a neplatila jí

Kate a William nezvládají péči o syna George, najali si proto chůvu

Související témata:
sta / tn.cz