Pietní akce

Sokolové si připomínají své padlé. Poprvé jako významný den ČR

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 8.10. 2019 21:35
Téma:

Na 8. říjen připadá Památný den sokolstva, kdy si členové spolku připomínají své padlé, kteří zahynuli v boji za svobodu, například jako odbojáři. Letos je to zároveň poprvé, co je Památný den sokolstva zároveň Významným dnem České republiky.

Pietní akce a shomáždění se konají po celé republice, Česká obec sokolská na svých stránkách členy vyzvala, aby se ke vzpomínkovým akcím připojili.

 

Divácky atraktivní je například slavnostní nástup Hradní a Sokolské stráže na Pražském hradě, který se uskuteční krátce před úterním polednem. Zároveň je v plánu představení praporu, který Sokolové dostanou od prezidenta Miloše Zemana.

 

V šest hodin večer má na pražské Kampě začít Večer sokolských světel, jehož účastníci budou po Vltavě pouštět lodičky se svíčkami.

 

 

Sokolové si památným dnem připomínají události z roku 1941, kdy gestapo z rozkazu zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha zatklo v podstatě všechny vysoce postavené Sokoly, kteří byli následně mučeni, vězněni a odváženi do koncentračních táborů.

Šestnáctý Všesokolský slet v Praze. Podívejte se na video:

 

Související témata:
TN.cz