odborný výzkum

Šokující objev! Vědci zjistili, co se děje v lidském těle po smrti

Mrtvola
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Vědci zjistili, co se děje v lidském těle po smrti. Ilustrační foto
Téma:

Vědci z univerzity ve Washingtonu zjistili, že buňky v lidském těle po smrti pracují, i když orgány už přestávají fungovat. Výsledky výzkumu mohou pomoci pochopit procesy, které probíhají v těle pacientů v posledním stádiu rakoviny.

Odborný časopis Open Biology zveřejnil výsledky studie s názvem "Sledování dynamiky genových přepisů po smrti", na kterých se podílel mezinárodní tým vědců z Washingtonské univerzity.

 

Vědci Peter Noble a Alex Požitkov přišli na to, že tělo se po smrti snaží "zregenerovat". "Přestože orgány přestávají fungovat, buňky stále pokračují ve své práci," tvrdí vědci.

 

 

 

V některých případech se podle studie zvyšuje takzvaná genová exprese, která řídí produkci proteinů a jiné důležité chemické reakce v lidském těle. To znamená, že po smrti člověka všechny buňky hned neumírají a tělo se ještě nějakou dobu snaží zregenerovat.

 

Výsledky studie mohou mít obrovský vliv na zkoumání terminálních stádií rakoviny. Podle vědců totiž lidé umírají na několik etap. Zjistili také, že zánětlivé procesy a jiné nemoci pokračují v těle nějaký čas i po smrti.

 

Dvojice vědců si výsledky výzkumu vysvětlují tím, že geny, které se mohly podílet na obnově poškozených tkání během života, dělají jenom svou práci. Nevědí totiž, že už to nemá smysl. Proces studovali na akvarijních rybičkách a myších. Podle odborníků se tento jev vyskytuje u všech zvířat a lidí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zdrcená matka neustále psala SMS zemřelému synovi. Po několika týdnech přišla mrazivá odpověď!

ZÁHADA ODHALENA: Co způsobuje, že neslyšíme tlukot vlastního srdce? Tady je odpověď!

 

has TN.cz