biochemický útok

Šokující obvinění: CIA plánovala vraždu našeho vůdce, zní z KLDR

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 4
Zdroj: Profimedia
Téma:

Severní Korea obvinila zpravodajskou službu Spojených států z plánovaní vraždy Kim Čong-Una. CIA k pokusu měla využít biochemickou substanci. Obvinění přichází ve chvíli, kdy mezi oběma zeměmi stále roste napětí. Čína již dříve varovala před konfliktem a vyzvala obě země ke klidu.

KLDR v pátek přišla s šokující zprávou, podle které americká zpravodajská agentura CIA plánovala pokus zavraždit jejich vůdce Kim Čong-Una pomocí radioaktivního nebo biochemického materiálu, uvádí portál Mirror.

 

Podle korejské agentury KCNA "odporná teroristická skupina" spolupracující se CIA a jihokorejskou zpravodajskou službou NIS plánovala vraždu severokorejského vůdce. Pokus o vraždu se měl udát na slavnostních obřadech a vojenské přehlídce v Pchjongjang.

 

Do pokusu měl být zapleten severokorejský občan, kterému CIA a NIS "vymyly mozek". Podle KCNA bylo toto spiknutí nedávno "odhaleno a rozdrceno".

 

 

Napětí u korejského poloostrova stále roste. Severokorejský vůdce nedávno oznámil, že zvažuje úder na Jižní Koreu. Kim Čong-Un také vyzval své jednotky k připravenosti. Tenze mezi oběma zeměmi roste nejen kvůli jadernému a raketovému programu KLDR, který přes snahu USA stále pokračuje.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz