řidič pod vlivem

Řidič si šňupl na dálnici. Policie zdrogovaného šoféra dopadla

Kristýna Svobodová
Kristýna Svobodová
Aktualizováno 17:22
30.4. 2021 14:59
Téma:

Na dálnici v Bratislavě kamery zachytily řidiče, který odstavil nákladní auto, aby si dal dávku drogy. Po dvou týdnech ho vyhmátla policie. Muž byl opět pod vlivem.

Policie ve středu v Bratislavě zastavila řidiče, který pravidelně usedal za volant náklaďáku pod vlivem omamných a psychotropních látek. Muži policisté hned na místě zabavili řidičský průkaz a případ předali příslušnému orgánu.

 

Hříšníka měli policisté v hledáčku už od 13. dubna. Tehdy ho totiž zachytila kamera v okamžiku, kdy odstavil vozidlo na krajnici, aby si udělal přestávku. Ze záznamu bylo totiž zřejmé, že muž požil neznámou krystalickou látku, s největší pravděpodobností kokain, a v jízdě pak pokračoval.

 

"Po dvou týdnech dopravní policie vozidlo se stejným řidičem zpozorovala na staré Vajnorské ulici v Bratislavě. Vozidlo zákonným zastavili a řidiče podrobili kontrole," uvedl k případu mluvčí bratislavské krajské policie Michal Szeiff.

 

Podle jeho informací navíc řidič po dobu kontroly jevil známky požití omamných a psychotropních látek, proto mu nařídili odběr krve a moči ve zdravotnickém zařízení. Tam podezření na užití omamných látek potvrdily.

 

"Svojí lehkovážností a nezodpovědným přístupem mohl v tomto stavu ohrozit život nebo zdraví lidí, a nebo způsobit značnou škoda na majetku," dodal mluvčí. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz