Ruská márnice

Šokující záběry: Ruskou márnici zaplnily desítky pytlů s oběťmi covidu

Márnice v Rusku
Zdroj: Profimedia
Márnici na Sibiři zaplnily pytle s oběťmi koronaviru
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
26.10. 2020 17:53
Téma:

Rusko drtí druhá vlna koronavirové pandemie. Za pouhých 24 hodin tam nemoci covid-19 podlehlo přes 200 nakažených a v některých márnicích se nestíhají o zemřelé důstejně postarat. Šokující záběry přišly ze sibiřského Barnaulu, kde černé pytle zaplnily i chodby.

Oběti koronaviru přibývají v Rusku v posledních dnech po stovkách. V některých márnicích se nestíhají o zesnulé starat. Často se tak stává, že těla zemřelých jsou i na chodbách.

 

Přesně to se děje i v márnici ve městě Barnaul na Sibiři. Na sociálních sítích se objevilo video, které ukazuje desítky černých pytlů s oběťmi covidu-19. Na nosítka se dostalo jen málo těl, která z vládního nařízení musejí projít pitvou. Většinu museli položit přímo na zem.

 

Pravdivost záběrů, na něž upozornil britský portál dailymail.co.uk, už potvrdil ministr zdravotnictví Altajského kraje. Zemřelé léčili v barnaulské nemocnici č. 12, která měla pro nakažené pacienty připravených 360 lůžek. Kapacitu musela navýšit o dalších 240.

 

 

Problém v tamní márnici to ale neřeší. Není ani jasné, jak dlouho těla na chodbách na pitvu čekají. "Děláme všechno pro to, abychom dohnali zpoždění v provádění pitev. Pracujeme ve dvou směnách sedm dní v týdnu," nechal se slyšet krajský hlavní patolog Vladimir Klimašev.

 

Dramatické okamžiky zažili i zdravotníci z Rostova na Donu na jihu Ruska. Kvůli nedostatečným zásobám kyslíku tam v nemocnici č. 20 během dvou hodin zemřelo 13 pacientů s covidem. Od začátku pandemie Rusko zaznamenalo přes milion a půl nakažených, obětí je více než 26 tisíc.

 

Upozorňujeme, že záběry nejsou vhodné pro děti a slabší povahy:

Související témata:
TN.cz