Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

slovensko

Anna sledovala televizi, když sáhla pod gauč, objevila hnízdo hadů!

Na Slovensku ve vesnici Dolné Plachtince u Lučence se stalo něco nevídaného. Pro paní Annu změnil pohodový večer u televize hororovou scénou. Dům měla z ničeho nic plný hadů!

Při večerním odpočinku u televize se zpod gauče paní Anny vyplazil had. Naštěstí šlo pouze o užovku, ale i přesto se pořádně vyděsila. Rodina ihned zavolala tísňovou linku, protože netušila, o jak nebezpečné zvíře se jedná. Když hasiči dorazili do domu, pořádně prohledali celý prostor a pod druhým gaučem objevili ještě další dvě užovky.

 

Majitel domu si je jistý, že tito tři mazlíčci nejsou zcela jediní, kteří se v domě ukrývají. Už loni se jim stalo, že se u nich doma po schodech plazil had, který měl namířeno přímo proti nim. Zoolog Vladimír Hrúz tvrdí, že hadi si nevybírají taková místa pro trvalé žití, přestože dům je přes šedesát let starý.

 

 

Všeobecně mají hadi rádi vlhká místa, nejlépe u vody. Holdují kamenitým domům, kde se mohou vyhřívat. Nebo postačí místa, kde jsou různé škvíry, kam hadi prolezou.

 

Majitel domu tedy tvrdí, že oprava podlahy v jejich domě je nutností. Odkud se tito hadi objevili, není zcela jasné, ale majitelku bytu rozhodně na nějakou dobu pořádně vyděsili.

AD TN.cz