Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nové zjištění

Šokující zvrat: Kuciakův vrah použil upravenou plynovou pistoli

Pohřeb Jána Kuciaka
Zdroj: TV Markíza
Měsíc po vraždě vraha stále nemají.

Měsíc po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové se objevily k případu nové informace. Vraha policie sice ještě nevypátrala a o případu stále mlčí, podle informací slovenského deníku Hospodářské noviny, však vrah mladého páru nebyl vůbec amatér.

Podle informací deníku HN měla snoubence zabít podomácku upravená plynová pistole. "Upravit plynovou zbraň nezvládne jen tak někdo, potřebujete na to strojové vybavení a vhodný materiál," uvedl Ľudovít Miklánek ze Sdružení vlastníků střelných zbraní pro HN.

 

Ten také upozornil, že plynových zbraní je na slovenském trhu několik druhů a lidé si je mohou pořídit od 18 let. Tímto novým zjištěním by se daly vysvětlit i neporušené náboje na místě činu.

 

 

GALERIE: Smrt novináře a jeho přítelkyně na Slovensku

1
/
10
Zdroj: TV Markíza
Smrt novináře a jeho přítelkyně na Slovensku

 

"Plynová pistole nemusela být vyrobena správně a mohla se zasekávat, proto musel vrah přebíjet," tvrdí Miklánek. Upravené zbraně podle něj používají pachatelé proto, aby je legálně držené zbraně neusvědčily. 

 

Tyto informace slovenská policie nepotvrdila. K případu se nevyjadřuje, aby se předešlo maření vyšetřování. Kvůli podávání zmatečných informací už na počátku vyšetřování veřejnost odsoudila policejního ředitele Tibora Gašpara a žádá ho, aby odstoupil z funkce.

 

 

Kuciak a Kušnírová byli zastřeleni koncem února v jejich domě. Od té doby se hojně spekuluje o motivu vraždy. Policie pracuje i s verzí, že motivem vraždy byla Kuciakova investigativní práce. Spekuluje se i o spojení s italskou mafií a slovenskou vládou. Případ způsobil vládní krizi a policie se proto rozhodla, že nebude uveřejňovat k případu další informace.

 

kik TN.cz