výbuch bytu

Solidarita po výbuchu bytu v Praze. Lidé poslali desítky tisíc korun

Výbuch v bytu ve Strojnické ulici v Praze
Zdroj: HZS Praha
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 3. 7. 2020
Téma:

Vlnu solidarity vyvolalo neštěstí, ke kterému došlo ve středu v domě v pražských Holešovicích. Sousedé i zcela cizí lidé posílají peníze na pomoc rodinám z domu, který ve středu ráno zničil výbuch a následný požár.

Požár zasáhl celý byt ve třetím patře. Při výbuchu se zhroutila jedna z příček a požár se rozšířil i do sousednho bytu. Na místě zemřel jeden člověk, další utrpěli zranění. Hasiči z domu evakuovali desítky lidí. Řada z nich se ani dnes nemohla vrátit do svých odmovů.

 

Praha 7 před nedávnem založila transparentní účet pro lidi v těžkých životních situacích. Lidé od středečního odpoledne posílají na účet desítky tisíc korun. Většina peněz je určena právě pro oběti výbuchu bytu v pražských Holešovicích. Aktuálně ja na účtě více než 80 tisíc korun. 

 

Městská část tak zajistila lidem před domem hydrant s pitnou vodou. Nejvíce zasažené byty, ale zůstávají stále neobyvatelné. Jejich obyvatelé se do nich mohli jen na chvíli podívat poté, co to povolil statik. Radnice se aktuálně snaží lidem zajistit nové bydlení.

 

Požár původně začal v bytě vedlejšího domu, ale kvůli propadu příčky se rozšířil i do domu vedle. Výbuch nejvíce poškodil byty ve třetím patře, zasaženy byly také ostatní prostory domu společně s fasádou. 

 

 

"Požár zasáhl dva byty, částečně byla narušena i statika. Požáru předcházel výbuch, který poškodil příčku do vedlejšího bytu, plameny se rozšířily na oba byty. Vytvořili jsme tři úseky, vyhlášen byl druhy stupeň poplachu,“ informovali hasiči

 

"Bouchlo to v trojce ve druhým patře toho vedlejšího domu. Já jsem z jedničky. Slyšela jsem velký výbuch, jako když se sype sklo. Rozbilo to okna, sklo se vysypalo na ulici," vyložila žena.

 

 

"Je to velká tragédie, protože jeden člověk zemřel, 15 bylo zraněno a 62 evakuováno," okomentoval výbuch starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

 

V jednom z bytů bohužel zemřel člověk. Další čtyři lidi odvezla záchranná služba do nemocnice. Dva utrpěli popáleniny na 15 % těla. Jedna žena se nadýchala zplodin z hoření

 

 

V thle igelitov tace je vechno, co zbylo panu Svobodovi po verejm vbuchu plynu ve Strojnick ulici. Igelitku mu...

Zveejnil(a) Jan iinsk dne Steda 1. ervence 2020
 

 

Kdo by chtěl postiženým rodinám přispět, může využít transparentní účet Prahy 7: 123-2000870339/0800


V pražských Holešovicích ráno vybuchl byt, jeden člověk zemřel. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

 

 

Související témata:
TN.cz