Dobrý Anděl

Soňa porazila rakovinu: "Řekla jsem si, že musím žít kvůli dětem!"

Nadace Dobrý Anděl stále pomáhá. Nedávno finančně podpořila i 38letou Soňu, které se ze dne na den změnil život, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu. Soňa okamžitě podstoupila několikahodinovou operaci a následnou chemoterapii. Přišla o práci, ale všechno nakonec zvládla.

Soňa je maminka dvou dětí, se kterými žije sama. Ve 34 letech se jí ale úplně změnil život. Do nemocnice šla kvůli bolesti vaječníků s domněnkou, že jde o cystu. "Dozvěděla jsem se to na svůj svátek," popisuje Soňa.

 

"Přišel pan doktor, chytil mě za ruku a řekl, že to není cysta, ale tahle ošklivá nemoc. Já jsem ho poslala pryč, že chci být sama. Přišel za hodinu a řekl mi, že musím podstoupit důležitou operaci, já jsem odvětila, že určitě ne a on mi řekl: 'Tak umřete.' První myšlenka byla moje děti. A začal boj," dodala.

 

Ještě ten den Soňa musela podstoupit náročnou sedmihodinovou operaci a následně 6 cyklů chemoterapie. "Zhubla jsem asi 10 kilo. Po chemoterapii vás bolí tělo, tak jako bystě měla velkou chřipku. Bolí vás svaly, klouby, nemáte sílu, ale musíte se přemoct a říct: Nepoddám se, mám pro co žít," vypráví Soňa.

 

 

Žít měla a má pro co - velkou podporou jí jsou její děti. "Moje mamka je strašnej bojovník. Já vím, že mamka nechce, abychom z toho byli nějak špatní. Tudíž se přes to musíme nějak přenést," prohlásil Sonin syn Péťa.

 

Soňa porazila rakovinu skoro za dva roky hlavně díky své víře. "Ten mě střeží. Od té doby nejdu spát bez modlitby a nevstávám bez modlitby. Přehodnotila jsem všechno a je ze mě stoprocentní člověk. Tohle vám změní život," potvrdila Soňa.

 

 

A změnilo to život i jejích nejbližších. "Než přišla nemoc, tak jsem byl strašně rozmazlený dítě a pak mě to změnilo tak, abych jí všechno, co mi v životě dala, vrátil," doplnil Péťa.

 

Soně pomáhali během léčby i babička s dědečkem, finančně pak Dobrý Anděl. "Nadace mi hlavně pomohla v tom, že jsem mohla zaplatit nájem, mohla jsem jezdit k lékařům do Plzně, mohla jsem z toho kupovat léky," vypočítala.

 

Dobrým andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

Související témata:
Nikol Kudrnáčová/epa TN.cz