Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Johannesburg

Soud Krejčířovi zmírnil podmínky vězení! Může cvičit i studovat

Radovan Krejčíř u soudu (archivní foto)

Radovan Krejčíř, který si v JAR odpykává 35 let, přesvědčil soud o "nelidských" podmínkách ve vězení. Soudkyně mu povolila návštěvy, častější konzultace s právníky nebo cvičení.

Vrchní soud v Johannesburgu zmírnil přísné podmínky pobytu Radovana Krejčíře ve vězení, informoval portál iol.co.za. Podnikatel dokázal přesvědčit soudkyni Ingrid Oppermanovou o "krutých a nelidských" podmínkách, které musí snášet.

 

Nově bude Krejčíř moci přijímat návštěvy, má právo na poskytování okamžité lékařské pomoci, soudkyně povolila také privilegované konzultace s právníky a cvičení. Čech si také bude moci v příštím roce podat žádost o studium práv.

 

Krejčíř si za poslední dva roky, které za mřížemi strávil, stěžoval několikrát - údajně byl mučen, nesměl nahlédnout do soudních dokumentů, nedostával lékařskou péči a zakazovali mu základní vybavení v cele.

 

 

Podnikatel uprchl z Česka před policejním vyšetřováním v roce 2005, do JAR se dostal o dva roky později. V listopadu 2013 ho soud poslal do vazby a v roce 2015 odsoudil na 35 let vězení za obchod z drogami, únos a pokus o vraždu. Krejčíř ale čelí celé řadě dalších obvinění.

epa TN.cz